35. ULUSLARARASI KAZI, ARAŞTIRMA VE ARKEOMETRİ SEMPOZYUMU

35. Uluslararası Kazı, Arastırma ve Arkeometri Sempozyumu MUĞLA´DA... SİZİ BEKLİYOR...

 

T.C.
KÜLTÜR VE TURZM BAKANLIGI
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlügü
35. Uluslararası Kazı, Arastırma ve Arkeometri Sempozyumu
27-31 Mayıs 2013
Mugla Sıtkı Koçman Üniversitesi
Atatürk Kültür Merkezi
MUGLA
Atatürk Kültür
Merkezi
27 Mayıs 2013
Pazartesi
28 Mayıs 2013
Salı
29 Mayıs 2013
Çarsamba
30 Mayıs 2013
Persembe
31 Mayıs 2013
Cuma
1 Haziran 2013
Cumartesi
A Salonu
Kazı Sonuçları
Toplantısı
11:00-12:15
14:00-17:45
Kazı Sonuçları
Toplantısı
09:00-12:45
14:00-17:45
Kazı Sonuçları
Toplantısı
09:00-12:45
14:00-17:45
Kazı Sonuçları
Toplantısı
09:00-12:45
14:00-17:45
Kazı Sonuçları
Toplantısı
09:00-12:45
14:00-17:45
B Salonu
Kazı Sonuçları
Toplantısı
14:00-17:55
Kazı Sonuçları
Toplantısı
09:00-12:45
14:00-17:45
Kazı Sonuçları
Toplantısı
09:00-12:45
14:00-17:45
Kazı Sonuçları
Toplantısı
09:00-12:45
14:00-17:45
C Salonu
Arastırma
Sonuçları Toplantısı
14:00-17:55
Arastırma
Sonuçları Toplantısı
09:00-13:00
14:00-17:55
Arastırma
Sonuçları Toplantısı
09:00-13:00
14:00-17:55
Arastırma
Sonuçları Toplantısı
09:00-13:00
14:00-17:55
Arastırma
Sonuçları Toplantısı
09:00-13:00
14:00-15:10
D Salonu
Arkeometri
Sonuçları Toplantısı
11:00-13.00
14:00-17:55
Arkeometri
Sonuçları Toplantısı
09:00-13:00
14:00-17:55
Arastırma
Sonuçları Toplantısı
09:00-13:00
Arkeometri
Sonuçları Toplantısı
14:00-17:55
Arastırma
Sonuçları Toplantısı
09:00-13:00
Arkeometri
Sonuçları Toplantısı
14:00-17:55
Mugla
Gezisi
27 MAYIS 2013 PAZARTES KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
A SALONU
10.00 AÇILIS TÖREN
OTURUM BASKANI: Esref ABAY
11.00-11.15 Kültür Varlıgı Kaçakçılıgı ile Uluslararası Mücadele: Suriye Örnegi
Nermin ESER
11.20-11.35 2012 Yılı Milas Uzunyuva Hanedan (Hekatomnos) Mezarı ve Kutsal Alanı Çalısmaları
Abuzer KIZIL
11.40-11.55 2012 Tayinat Kazıları
Timothy P. HARRISON
12.00-12.15 2012 Yılı Laodikeia Kazıları
Celal SMSEK
12.15-14.00 ARA
OTURUM BASKANI: Necmi KARUL
14.00-14.15 Göbekli Tepe Kazısı 2012 Yılı Raporu
Klaus SCHMIDT
14.20-14.35 Asıklı Höyük 2012
Mihriban ÖZBASARAN
14.40-14.55 Boncuklu Höyük ve Çatalhöyük’ün Öncülleri
Douglas BAIRD
15.00-15.15 Çatalhöyük Kazıları 2012
Ian HODDER
15.15-15.25 Ara
OTURUM BASKANI: Tunç SPAH
15.25-15.40 Aktopraklık Höyük Kazı Çalısmaları, 2012
Necmi KARUL
15.45-16.00 2012 Yılı Beycesultan Höyügü Kazı Çalısmaları
Esref ABAY
16.05-16.20 Hacılar Büyük Höyük Kazıları – 2012
Gülsün UMURTAK
16.25-16.40 Küllüoba Kazısı, 2012
Turan EFE
16.40-16.50 Ara
OTURUM BASKANI: S. Yücel SENYURT
16.50-17.05 Kırklareli 2012 Yılı Kazıları ve Kültür Sektörü Çalısmaları
Mehmet ÖZDOGAN
17.10-17.25 Seyitömer Höyük Kazısı 2012
A. Nejat BLGEN
17.30-17.45 Çine-Tepecik 2012 Yılı Kazıları
Sevinç GÜNEL
17.45-18.00 Tartısma
28 MAYIS 2013 SALI KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
A SALONU
OTURUM BASKANI: Isabella CANEVA
9.00-9.15 Oylum Höyük 2012
Atilla ENGN
9.20-9.35 Zincirli Höyük 2012
David SCHLOEN
9.40-9.55 2012 Yılı Ovaören Kazısı
S. Yücel SENYURT
10.00-10.15 Hacımusalar Kazısı 2012
lknur ÖZGEN
10.15-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: Turan EFE
10.25-10.40 2012 Yılı Yumuktepe Kazı Sonuçları
Isabella CANEVA
10.45-11.00 Tarsus-Gözlükule Kazısı: 2012 Yılı Çalısmaları
Aslı ÖZYAR
11.05-11.20 Panaztepe 2012 Yılı Çalısmaları
Nazlı ÇINARDALI-KARAASLAN
11.25-11.40 kiztepe’de 2012 Dönemi Çalısmaları ve kiztepe Kazılarının 40 Yıllık Genel Sonuçları
Önder BLG
11.40-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Aliye ÖZTAN
11.50-12.05 2012 Yılı Kültepe-Kanis Kazıları
Fikri KULAKOGLU
12.10-12.25 Arslantepe Malatya 2012 Kazıları: Eski Tunç I (VIB 1 Dönemi) Yeni Buluntular
Marcella FRANGIPANE
12.30-12.45 2012 Alalakh (Tell Atchana Höyük) Kazı Sezonu
Aslıhan YENER
12.45-14.00 ARA
OTURUM BASKANI: Mihriban ÖZBASARAN
14.00-14.15 Büklükale 2012 Yılı Kazıları
Kimiyoshi MATSUMURA
14.20-14.35 2012 Yılı Acemhöyük Kazıları
Aliye ÖZTAN
14.40-14.55 2012 Yılı Yassıhöyük Kazıları
Masako OMURA
15.00-15.15 2012 Yılı Kaman-Kalehöyük Kazıları
Sachihiro OMURA
15.15-15.25 Ara
OTURUM BASKANI: Aygül SÜEL
15.25-15.40 2012 Yılı Çesme - Baglararası Kazıları
Vasıf SAHOGLU
15.45-16.00 Barcın Höyük 2012 Kazıları
Fokke GERRITSEN
16.05-16.20 Maydos Kilisetepe Höyügü 2012 Yılı Kazıları
Göksel SAZCI
16.25-16.40 Gökçeada-Yenibademli Höyük Kazıları 2012
Halime HÜRYILMAZ
16.40-16.50 Ara
OTURUM BASKANI: Fikri KULAKOGLU
16.50-17.05 2012 Eskiyapar Kazısı
Tunç SPAH
17.10-17.25 2012 Yılı Ortaköy-Sapinuva Kazı Çalısmaları
Aygül SÜEL
17.30-17.45 2012 Yılı Bogazköy-Hattusa Çalısmaları
Andreas SCHACHNER
17.45-18.00 Tartısma
29 MAYIS 2013 ÇARSAMBA KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
A SALONU
OTURUM BASKANI: Olivier Can HENRY
9.00-9.15 Ayanis Kalesi 2012 Yılı Çalısmaları
Atilla BATMAZ
9.20-9.35 Eski Van Sehri, Kalesi ve Höyügü Kazıları 2012
Erkan KONYAR
9.40-9.55 Altıntepe Urartu Kalesi 2012 Yılı Kazı ve Onarım Çalısmaları
Mehmet KARAOSMANOGLU
10.00-10.15 Sarhöyük Kazısı 2012 Yılı Çalısmaları
Taciser SVAS
10.15-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: Kaan REN
10.25-10.40 Gordion 2012
G. Kenneth SAMS
10.45-11.00 Sardeis, 2012
Nicholas CAHILL
11.05-11.20 Zeugma 2012
Kutalmıs GÖRKAY
11.25-11.40 Aspendos Kazıları 2012 Yılı Çalısmaları
Veli KÖSE
11.40-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Taner KORKUT
11.50-12.05 Euromos 2012
Abuzer KIZIL
12.10-12.25 2012 Yılı Milet Çalısmaları
Volkmar von GRAEVE
12.30-12.45 Menderes Magnesiası 2012
Orhan BNGÖL
12.45-14.00 ARA
OTURUM BASKANI: Kutalmıs GÖRKAY
14.00-14.15 Klaros 2012
Nuran SAHN
14.20-14.35 2012 Yılı Phokaia Kazı Çalısmaları
Ömer ÖZYGT
14.40-14.55 2012 Yılı Klazomenai Kazısı
Yasar E. ERSOY
15.00-15.15 2012 Yılı Teos Kazı Çalısmaları: 2. Sezon
Musa KADIOGLU
15.15-15.25 Ara
OTURUM BASKANI: Volkmar von GRAEVE
15.25-15.40 Efes 2012
Sabine LADSTÄTTER
15.45-16.00 Antik Smyrna, 2012
Akın ERSOY
16.05-16.20 Burgaz (Palaia Knidos) Kazıları, 2012 Yılı Çalısmaları
Numan TUNA
16.25-16.40 Patara 2012 Kazı ve Koruma Çalısmaları
Havva SKAN ISIK
16.40-16.50 Ara
OTURUM BASKANI: Martin SEYER
16.50-17.05 2012 Yılı Sagalassos Kazı ve Restorasyon Çalısmaları
Marc WAELKENS
17.10-17.25 Metropolis, 2012
Serdar AYBEK
17.30-17.45 Aphrodisias, 2012
Roland R. R. SMITH
17.45-18.00 Tartısma
30 MAYIS 2013 PERSEMBE KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
A SALONU
OTURUM BASKANI: G. Kenneth SAMS
9.00-9.15 Side 2012
Hüseyin Sabri ALANYALI
9.20-9.35 Demre (Myra) Aziz Nikolaos Kilisesi Kazıları - 2012 Yılı Restorasyon Çalısmaları
Sema DOGAN
9.40-9.55 Myra-Andriake Kazıları 2012
Nevzat ÇEVK
10.00-10.15 Rhodiapolis 2012
sa KIZGUT
10.15-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: Sema DOGAN
10.25-10.40 Limyra 2012
Martin SEYER
10.45-11.00 2012 Yılı Arykanda Çalısmaları
Vahit Macit TEKNALP
11.05-11.20 Tlos 2012 Kazı Etkinlikleri
Taner KORKUT
11.25-11.40 Kaunos’12
Cengiz ISIK
11.40-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Nuran SAHN
11.50-12.05 Adramytteion Kenti (Ören) 2012 Kazı ve Onarım Çalısmaları
Hüseyin Murat ÖZGEN
12.10-12.25 Pergamon – 2012 Sezonu Çalısmaları Raporu
Martin BACHMANN
12.30-12.45 Antandros 2012 Yılı Kazıları
Yasemin POLAT
12.45-14.00 ARA
OTURUM BASKANI: Adnan DLER
14.00-14.15 Soli Pompeiopolis Kazıları 2012
Remzi YAGCI
14.20-14.35 Kelenderis 2012 Yılı Kazı ve Onarım Çalısmaları
K. Levent ZOROGLU
14.40-14.55 Olba 2012 Kazıları
Tuna AKÇAY
15.00-15.15 Elaiussa Sebaste 2012 Yılı: Tanıma, Koruma, Degerlendirme
Eugenia EQUINI SCHNEIDER
15.15-15.25 Ara
OTURUM BASKANI: Orhan BNGÖL
15.25-15.40 Pedasa-2012
Adnan DLER
15.45-16.00 Labraunda 2012 Kazısı
Olivier Can HENRY
16.05-16.20 Myndos Kazısı - 2012
Mustafa SAHN
16.25-16.40 Stratonikeia 2012 Yılı Çalısmaları
Bilal SÖGÜT
16.40-16.50 Ara
OTURUM BASKANI: Nicholas CAHILL
16.50-17.05 Daskyleion 2012 Yılı Çalısmaları
Kaan REN
17.10-17.25 Enez 2012 Yılı Kazıları
Sait BASARAN
17.30-17.45 stanbul Küçükçekmece Göl Havzası Kazıları
Sengül AYDINGÜN
17.45-18.00 Tartısma
31 MAYIS 2013 CUMA KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
A SALONU
OTURUM BASKANI: Francesco D’ANDRIA
9.00-9.15 Nif (Olympos) Dagı 2012 Yılı Kazısı
Elif Tül TULUNAY
9.20-9.35 Aiolis Kyme'si 2012 Kazı Çalısmaları
Antonio LA MARCA
9.40-9.55 2012 Erythrai Çalısmaları
Ayse Gül AKALIN ORBAY
10.00-10.15 Kyzikos Kazısı 2012
Nurettin KOÇHAN
10.15-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: Elif Tül TULUNAY
10.25-10.40 Phrygia Hierapolis’i 2012 Kazı ve Onarım Çalısmaları
Francesco D’ANDRIA
10.45-11.00 Letoon 2012
Sema ATK KORKMAZ
11.05-11.20 2012 Yılı Kilisetepe Projesi
Tevfik Emre SERFOGLU
11.25-11.40 Ordu li Fatsa lçesi Cıngırt Kayası Kazısı 2012
Ayse Fatma EROL
11.40-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Nurettin KOÇHAN
11.50-12.05 lbadı Mezarlıgı Kazısı 2012
Kadir PEKTAS
12.10-12.25 Kemah Kalesi 2012 Yılı Kazı ve Onarım Çalısmaları
Hüseyin YURTTAS
12.30-12.45 2012 Yılı Ayasuluk Tepesi ve St. Jean Anıtı Kazı ve Onarım Çalısmaları
Mustafa BÜYÜKKOLANCI
12.45-14.00 ARA
OTURUM BASKANI: Kadir PEKTAS
14.00-14.15 Hasankeyf Kazıları-2012
Abdüsselam ULUÇAM
14.20-14.35 Bitlis Kalesi Arkeolojik Kazı Çalısmaları – 2012
Gülsen BAS
14.40-14.55 Eski Ahlat Sehri Kazıları
Eylem GÜZEL
15.00-15.15 Kubad-Abad Sarayı Kazı ve Onarım Çalısmaları (2012)
Rüçhan ARIK
15.15-15.25 Ara
OTURUM BASKANI: Abdüsselam ULUÇAM
15.25-15.40 Hosap Kalesi Kazısı 2012
Mehmet TOP
15.45-16.00 Savsat (Satlel) Kalesi Kazı ve Restorasyon Çalısması’2012
Osman AYTEKN
16.05-16.20 Divrigi Kalesi: 2012
Erdal ESER
16.25-16.40 2012 Yılı Karacahisar Kalesi Kazısı
Zeliha DEMREL GÖKALP
16.40-16.50 Ara
OTURUM BASKANI: Rüçhan ARIK
16.50-17.05 Beçin Kazısı 2012
Kadir PEKTAS
17.10-17.25 Kale-i Tavas (Tabae) 2012
Sakir ÇAKMAK
17.30-17.45 Kırklareli, Demirköy Fatih Dökümhanesi 2012 Yılı Kazısı
Nurcan YAZICI METN
17.45-18.00 Tartısma
18.00 Kapanıs Konusması
27 MAYIS 2013 PAZARTES KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
B SALONU
OTURUM BASKANI: Sevil GÜLÇUR
14.00-14.15 Pasalar Kazısı - 2012
Berna ALPAGUT
14.20-14.35 Karain Kazısı-2012
Isın YALÇINKAYA
14.40-14.55 2012 Yılı Üçagızlı Magarası Kazısı
Erksin GÜLEÇ
15.00-15.15 Çorakyerler 2012 Yılı Kazısı
Ayla SEVM EROL
15.15-15.30 Ara
OTURUM BASKANI: Zafer DERN
15.30-15.45 Suluin Kazısı-2012
Harun TASKIRAN
15.50-16.05 Direkli Magarası Kazıları 2012
Cevdet Merih EREK
16.10-16.25 Güvercinkayası 2012 Kazısı
Sevil GÜLÇUR
16.30-16.45 Tepecik-Çiftlik Kazısı 2012
Erhan BIÇAKÇI
16.45-17.00 Ara
OTURUM BASKANI: Erhan BIÇAKÇI
17.00-17.15 zmir’in Prehistorik Yerlesimi, Yesilova Höyügü 2012 Yılı Kazı Çalısmaları
Zafer DERN
17.20-17.35 2012 Yılı Gökçeada Ugurlu-Zeytinlik Kazı Çalısmaları
Burçin ERDOGU
17.40-17.55 2012 Yılı Liman Tepe Kara ve Sualtı Kazıları
Hayat ERKANAL
17.55-18.00 Tartısma
28 MAYIS 2013 SALI KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
B SALONU
OTURUM BASKANI: Rainer CZICHON
9.00-9.15 Kırsehir Kale Höyük 2012 Kazı Çalısmaları
Isık ADAK ADIBELL
9.20-9.35 Çadır Höyük Kazısı 2012 Sezonu
Gregory McMAHON
9.40-9.55 Kayalıpınar 2012
Bora UYSAL
10.00-10.15 Ulucak Kazısı 2012 Yılı Kazı Sonuçları
Özlem ÇEVK
10.15-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: Dominique BEYER
10.25-10.40 Karkamıs Höyük 2012
Nicolò MARCHETTI
10.45-11.00 Kınık Höyük 2011-2012 Yılı Kazı Çalısmaları: Höyük’teki skanın Son Seviyeleri
Lorenzo D’ALFONSO
11.05-11.20 Sirkeli Höyük’te Türk-sviçre Kazıları
Mirko NOVAK
11.25-11.40 Oymaagaç Höyük / Nerik (?) Projesi 2012
Rainer CZICHON
11.40-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Nurettin ÖZTÜRK
11.50-12.05 Nysa 2012
S. Hakan ÖZTANER
12.10-12.25 2012 Yılı Tralleis Kurtarma Kazıları
Aslı SARAÇOGLU
12.30-12.45 Priene 2012 Çalısmaları
Axel FILGES
12.45-14.00 ARA
OTURUM BASKANI: Gülgün KÖROGLU
14.00-14.15 Gülpınar 2012 Kazıları
Coskun ÖZGÜNEL
14.20-14.35 Parion 2012 Yılı Kazı ve Restorasyon Çalısmaları
Cevat BASARAN
14.40-14.55 2012 Yılı Alexandria Troas Kazısı
Erhan ÖZTEPE
15.00-15.15 Assos 2012 Yılı Kazı ve Arastırmaları
Nurettin ARSLAN
15.15-15.25 Ara
OTURUM BASKANI: Nurettin ARSLAN
15.25-15.40 Doliche 2012
Engelbert WINTER
15.45-16.00 Antiokheia Kazısı 2012
Hatice PAMR
16.05-16.20 Didyma 2012
Helga BUMKE
16.25-16.40 Hadrianoupolis (Paflagonya Hadrianoupolis’i) 2012
Vedat KELES
16.40-16.50 Ara
OTURUM BASKANI: Erhan ÖZTEPE
16.50-17.05 Olympos 2012: Kazı ve Onarım Çalısmaları
B.Yelda OLCAY UÇKAN
17.10-17.25 Sinop Balatlar Kilisesi 2012 Yılı Kazıları
Gülgün KÖROGLU
17.30-17.45 Zeytinliada 2012 Kazı ve Restorasyon Çalısmaları
Nurettin ÖZTÜRK
17.45-18.00 Tartısma
29 MAYIS 2013 ÇARSAMBA KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
B SALONU
OTURUM BASKANI: Halil TEKN
9.00-9.15 Hirbemerdon Tepe 2003-2012: Kronoloji ve Seramik Tipolojisi
Nicola LANERI
9.20-9.35 2012 Yılı Ziyaret Tepe Kazıları
Timothy MATNEY
9.40-9.55 Ilısu Barajı-Salat Tepe 2012 Kazısı
Ahmet GÖRMÜS
10.00-10.15 Gre Amer, Batman, 2012: Kurtarma Kazılarının Dördüncü Sezonu
Gül PULHAN
10.15-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: A. Tuba ÖKSE
10.25-10.40 Körtik Tepe 2012 Kazısı
Vecihi ÖZKAYA
10.45-11.00 Gusir Höyük Kazı Çalısmaları 2012
Necmi KARUL
11.05-11.20 Siirt-Basur Höyük 2012 Yılı Kazısı
Haluk SAGLAMTMUR
11.25-11.40 Siirt-Çattepe Höyük 2012 Yılı Kazısı
Haluk SAGLAMTMUR
11.40-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Haluk SAGLAMTMUR
11.50-12.05 Sumaki Höyük Kazılarının Genel Degerlendirmesi
Aslı ERM ÖZDOGAN
12.10-12.25 Hakemi Use’de Son Kazı Sezonu: Genel Degerlendirme
Halil TEKN
12.30-12.45 Karavelyan’da Son Kazı Sezonu: Genel Degerlendirme
Halil TEKN
12.45-14.00 ARA
OTURUM BASKANI: Tayfun YILDIRIM
14.00-14.15 Ilısu Barajı nsaat Sahası 2012 Kazıları
A. Tuba ÖKSE
14.20-14.35 2012 Yılı Kuriki Höyük Kazıları
Elif GENÇ
14.40-14.55 Bozkurt Kurgan Mezarlıgı Kazısı, 2012
Aynur ÖZFIRAT
15.00-15.15 Zeyve Höyük - Porsuk 2012
Dominique BEYER
15.15-15.25 Ara
OTURUM BASKANI: Aynur ÖZFIRAT
15.25-15.40 Oluz Höyük Kazısı 2012 Dönemi Çalısmaları
Aslıhan YURTSEVER BEYAZIT
15.45-16.00 Kerkenes Kazı Çalısmaları 2012
Abdulkadir BARAN
16.05-16.20 Pompeiopolis Kazısı. 2012 Yılı Çalısmaları
Lâtife SUMMERER
16.25-16.40 2012 Yılı Tatarlı Höyük Kazısı
K. Serdar GRGNER
16.40-16.50 Ara
OTURUM BASKANI: Aslı SARAÇOGLU
16.50-17.05 2012 Yılı Çorum Resuloglu Kazıları
Tayfun YILDIRIM
17.10-17.25 2012 Yılı Alaca Höyük
Duygu ÇELK
17.30-17.45 Usaklı Höyük 2012 Çalısmaları: Tepede Yüzey Kazısı ve Yüzey Arastırması
Anacleto D’AGOSTINO
17.45-18.00 Tartısma
30 MAYIS 2013 PERSEMBE KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
B SALONU
OTURUM BASKANI: Nese ATK
9.00-9.15 Tios Kazısı 2012
Sümer ATASOY
9.20-9.35 2012 Yılı Akhisar-Thyateira Kazıları
Engin AKDENZ
9.40-9.55 Iasos 2012
Marcello SPANU
10.00-10.15 Komana’da 2012 Yılı Arkeolojik Arastırmaları
Deniz Burcu ERCYAS
10.15-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: Elif ÖZER
10.25-10.40 Antiochia ad Cragum Arkeolojik Arastırma Projesi:2012 Sezonu
Birol CAN
10.45-11.00 Ksanthos Antik Kenti 2012 Yılı Çalısmaları
Burhan VARKIVANÇ
11.05-11.20 2012 Yılı Aigai Kazıları
Ersin DOGER
11.25-11.40 Heraion Teikhos/Tekirdag Kazıları
Nese ATK
11.40-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Ersin DOGER
11.50-12.05 2012 Yılı Kibyra Çalısmaları
Sükrü ÖZÜDOGRU
12.10-12.25 Pisidia Antiokheia 2012
Mehmet ÖZHANLI
12.30-12.45 Aizanoi Kazısı 2012 Sezonu
Elif ÖZER
12.45-14.00 ARA
OTURUM BASKANI M. Sacit PEKAK
14.00-14.15 Harran’da 2012 Yılında Restorasyon Amaçlı Yapılan Kazı Çalısmaları
Mehmet ÖNAL
14.20-14.35 Kastabala Kazı Çalısmaları-2012
Turgut Haci ZEYREK
14.40-14.55 Mersin - Silifke Kalesi 2012 Yılı Kazısı
Ali BORAN
15.00-15.15 2012 Yılı Alara Kazı Çalısmaları
Osman ERAVSAR
15.15-15.25 Ara
OTURUM BASKANI: Mustafa ÖZER
15.25-15.40 Derecik Bazilikası 2012 Yılı Kazısı
Michel E. FUCHS
15.45-16.00 Nigde, Aktas (Andaval/Andabalis) Konstantin ve Helena Kilisesi: 2012 Kazı ve Konservasyon Çalısmaları
M. Sacit PEKAK
16.05-16.20 Kusadası, Kadıkalesi Kazısı, 2012 Yılı Çalısmaları
Zeynep MERCANGÖZ
16.25-16.40 znik Çini Fırınları Kazısı 2012 Yılı Çalısmaları
V. Belgin DEMRSAR ARLI
16.40-16.50 Ara
OTURUM BASKANI: Zeynep MERCANGÖZ
16.50-17.05 Edirne Yeni Saray (Saray-ı Cedîd-ı Âmire) Kazısı 2012 Yılı Çalısmaları
Mustafa ÖZER
17.10-17.25 Harsena Kalesi ve Kızlar Sarayı Kazısı 2012 Dönemi Çalısmaları
Sevgi PARLAK
17.30-17.45 stanbul, Beykoz, Yoros Kalesi 2012 Kazı Çalısmaları
Asnu-Bilban YALÇIN
17.45-18.00 Tartısma
27 MAYIS 2013 PAZARTES ARASTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
C SALONU
OTURUM BASKANI: Cevdet Merih EREK
14.00-14.20 Kırıkkale ve Çorum lleri Yüzey Arastırması
Mehmet SAGIR
14.25-14.45 2012 Yılı Mugla ve Çanakkale lleri Yüzey Arastırması
smail ÖZER
14.50-15.10 Nevsehir li Miyosen Dönem Fosil Yatakları Yüzey Arastırması 2012
Oksan BASOGLU
15.10-15.20 Ara
OTURUM BASKANI: Arzu DEMREL
15.20-15.40 Kırsehir ve Yozgat Neojen Dönem Omurgalı Fosil Yatakları Yüzey Arastırması-2012
Ahmet Cem ERKMAN
15.45-16.05 Tunç Çaglarında Nevsehir Kültürlerinin Arastırılması 2012 Yılı Çalısma Raporu
Atila TÜRKER
16.10-16.30 Dogu Melendiz Yüzey Arastırması (2008-2012)-Genel Degerlendirme
Ozan ÖZBUDAK
16.30-16.45 Ara
OTURUM BASKANI: Oksan BASOGLU
16.45-17.05 2012 Yılı Konya ve Hatay lleri Yüzey Arastırması: Anadolu’nun lk nsanları
Erksin GÜLEÇ
17.10-17.30 Burdur li ve lçeleri Neojen ve Pleistosen Dönem Fosil Lokalitelerinin Tespiti Yüzey Arastırması 2012 Yılı
Çalısmaları
Arzu DEMREL
17.35-17.55 Afsin-Elbistan (Kahramanmaras) Prehistorik Dönem Yüzey Arastırması 2012
Cevdet Merih EREK
17.55-18.00 Tartısma
28 MAYIS 2013 SALI ARASTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
C SALONU
OTURUM BASKANI: Fulya DEDEOGLU
9.00-9.20 2012 Uylupınar (Erken Kibyra) Yüzey Arastırmaları
F. Eray DÖKÜ
9.25-9.45 Konya ve Karaman lleri Arkeolojik Yüzey Arastırması 2012
Hasan BAHAR
9.50-10.10 Göllü Dag 2012
Nur BALKAN-ATLI
10.10-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: Hasan BAHAR
10.25-10.45 zmir li, Menemen lçesi, Prehistorik ve Protohistorik Dönem 2012 Yılı Arkeolojik Yüzey Arastırması
Neyir KOLANKAYA BOSTANCI
10.50-11.10 Yukarı Menderes Havzası Daglık Bölge Yüzey Arastırması 2012 Yılı Çalısmaları
Fulya DEDEOGLU
11.15-11.35 Merkezî (ç) Lidya Arkeoloji Projesi: Marmara Gölü Havzası ve Kaymakçı 2012 Arastırma Çalısmaları
Christopher H. ROOSEVELT
11.35-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Christopher H. ROOSEVELT
11.50-12.10 Fasıllar 2012 Yüzey Arastırması
Yigit Hayati ERBL
12.15-12.35 Çaltılar Arkeoloji Projesi 2012
Alan GREAVES
12.40-13.00 Kayseri Arkeolojik Yüzey Arastırması Projesi 2012 Yılı Çalısmaları
Ryoichi KONTANI
13.00-14.00 ARA
OTURUM BASKANI: Ömür HARMANSAH
14.00-14.20 Mus li ve lçeleri Arkeolojik Yüzey Arastırmaları-2012
Hanifi BBER
14.25-14.45 Sivas li 2012 Yılı Yüzey Arastırması
Filiz AY SAFAK
14.50-15.10 2012 Myrina ve Gryneion Yüzey Arastırması
Nurettin ÖZTÜRK
15.10-15.20 Ara
OTURUM BASKANI: Hanifi BBER
15.20-15.40 Yalburt’a Çıkan Bütün Yollar: Yalburt Yaylası Arkeolojik Yüzey Arastırması (Konya) 2012 Sezonu Çalısmaları
Ömür HARMANSAH
15.45-16.05 Afyonkarahisar li ve lçeleri 2012 Yılı Yüzey Arastırmaları
Özdemir KOÇAK
16.10-16.30 2012 Yılında Kırsehir li’nde Yürütülen Yüzey Arastırmaları
Sachihiro OMURA
16.30-16.45 Ara
OTURUM BASKANI: Özdemir KOÇAK
16.45-17.05 Zengibar Kalesi (Bozkır/Konya) 2012 Yılı Yüzey Arastırmaları
Osman DOGANAY
17.10-17.30 Gevale Kalesi ve Çevresi Arastırmaları
Ahmet ÇAYCI
17.35-17.55 Ortaçagdan Günümüze Konya li ve Güneybatı lçeleri 2012 Yılı Yüzey Arastırması
Tolga BOZKURT
17.55-18.00 Tartısma
29 MAYIS 2013 ÇARSAMBA ARASTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
C SALONU
OTURUM BASKANI: Giovanni SALMERI
9.00-9.20 Daglık Kilikia’da Kentlesme ve Kırsal Yerlesimler Arastırması 2012
Ümit AYDINOGLU
9.25-9.45 Daglık Kilikia Yerlesim Tarihi ve Epigrafya Arastırmaları 2012
Hamdi SAHN
9.50-10.10 Bogsak Yüzey Arastırması 2012
Günder VARNLOGLU
10.10-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: Hamdi SAHN
10.25-10.45 Arkeolojik Kazı Çalısmalarına Dogru Kilikya Yüzey Arastırması Projesi Sonuç Raporu
Giovanni SALMERI
10.50-11.10 2012 Yılı Osmaniye Arkeolojik Yüzey Arastırmaları
Füsun TÜLEK
11.15-11.35 Hatay li Yayladagı (Kuseyr Yaylası) Kırsal Alan Yüzey Arastırması 2012
Hatice PAMR
11.35-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Günder VARNLOGLU
11.50-12.10 Ege Akdeniz Bölgesi Arkeolojik Sualtı Arastırmaları, 2012
Harun ÖZDAS
12.15-12.35 2012 Yılı Antalya Kıyıları Arkeolojik Sualtı Arastırmaları
Hakan ÖNZ
12.40-13.00 Kekova Adası Arkeolojik Sualtı ve Yüzey Arastırmaları 2012
Erdogan ASLAN
13.00-14.00 ARA
OTURUM BASKANI: Zeynep KOÇEL ERDEM
14.00-14.20 Sagalassos Teritoryumunda nterdisipliner Arastırmalar
Marc WAELKENS
14.25-14.45 Pisidya Yüzey Arastırması: 2012 Sonuçları
Lutgarde VANDEPUT
14.50-15.10 Aspendos Yüzey Arastırması 2012 Yılı Çalısmaları
Veli KÖSE
15.10-15.20 Ara
OTURUM BASKANI: Veli KÖSE
15.20-15.40 Tekirdag Ganos Dagı Yüzey Arastırması 2012 Yılı Çalısmaları
Zeynep KOÇEL ERDEM
15.45-16.05 Dogu Anadolu’da Bulunan Farklı Mimari Mirasların Teknik Etkilesimi ve Deprem Afet Önleme Programı Arastırması
8-19 Eylül 2012
Yasuhito FUJITA
16.10-16.30 Kocaeli li ve lçeleri Yüzey Arastırması 2012
Ayse ÇALIK ROSS
16.30-16.45 Ara
OTURUM BASKANI: Lutgarde VANDEPUT
16.45-17.05 Bodrum Yarımadası, Kissebükü, Sarıçay Ovası, Damlıbogaz, Pilavtepe, Sediradası (Kedrai)
Adnan DLER
17.10-17.30 Thera Antik Kenti ve Çevresi Yüzey Arastırmaları 2012
Abdulkadir BARAN
17.35-17.55 Latmos Herakleia’sı ve Çevresinde 2012Yılında Gerçeklestirilen Çalısmalar
Richard POSAMENTIR
17.55-18.00 Tartısma
30 MAYIS 2013 PERSEMBE ARASTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
C SALONU
OTURUM BASKANI: Mehmet TEKOCAK
9.00-9.20 Ortaçag ve Sonrası Mus li Yüzey Arastırması-2012
Bülent Nuri KILAVUZ
9.25-9.45 Sogmatar Kutsal Alanı ve Yakın Çevresi Yüzey Arastırması
Yusuf ALBAYRAK
9.50-10.10 Diyarbakır li ve lçeleri 2012 Yılı Yüzey Arastırması Ergani ve Çınar lçeleri
rfan YILDIZ
10.10-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: Nilüfer PEKER
10.25-10.45 2012 Bayburt Yüzey Arastırması
Haldun ÖZKAN
10.50-11.10 Aksaray li, Merkez, Ortaköy, Sarıyahsi, Agaçören ve Eskil lçeleri Yüzey Arastırmaları: 2012
Mehmet TEKOCAK
11.15-11.35 stanbul Tarihöncesi Yüzey Arastırmaları Projesi
Sengül AYDINGÜN
11.35-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Haldun ÖZKAN
11.50-12.10 Kars ve Çevresi Ortaçag Ermeni Kiliseleri 2012 Yılı Çalısmaları
Güner SAGIR
12.15-12.35 Erzurum ve Ardahan lleri’nde Ortaçag Gürcü Mimarisi Yüzey Arastırması-2012
Fahriye BAYRAM
12.40-13.00 Kapadokya’da Güzelöz-Basköy Bizans Yerlesimleri 2012
Nilüfer PEKER
13.00-14.00 ARA
OTURUM BASKANI: Martin BACHMANN
14.00-14.20 Hypaipa Antik Kenti ve Çevresi Yüzey Arastırması, 2012
Hatice KALKAN
14.25-14.45 Larisa (Buruncuk) 2012
Turgut SANER
14.50-15.10 Urla ve Seferihisar lçeleri, Arkeolojik Yüzey Arastırması, 2012 Yılı Çalısmaları
Elif KOPARAL
15.10-15.20 Ara
OTURUM BASKANI: Winfried HELD
15.20-15.40 Pergamon – 2012 Sezonunda Yakın Çevrede Yapılan Çalısmalar
Güler ATES
15.45-16.05 Isparta Arkeolojik Surveyi 2012 Yılı Çalısmaları: Konane (Conana)
Bilge HÜRMÜZLÜ
16.10-16.30 Oinoanda 2012 Çalısmaları
Martin BACHMANN
16.30-16.45 Ara
OTURUM BASKANI: Turgut SANER
16.45-17.05 Tarsus’taki Donuk Tas: Antik Dünya’nın En Büyük Tapınagının Arastırması
Winfried HELD
17.10-17.30 Beydagları Yüzey Arastırmaları 2012
sa KIZGUT
17.35-17.55 Phaselis Antik Kenti ve Teritoryumu Yüzey Arastırması-2012
Nihal TÜNER ÖNEN
17.55-18.00 Tartısma
31 MAYIS 2013 CUMA ARASTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
C SALONU
OTURUM BASKANI: Tülin ÇORUHLU
9.00-9.20 2012 Yılı Erzurum-Erzincan l ve lçeleri Yüzey Arastırmaları
Oktay ÖZGÜL
9.25-9.45 2012 Sivas li Yüzey Arastırması
Ebru BLGET FATAHA
9.50-10.10 Fatsa lçesi Yüzey Arastırması 2012
Ayse Fatma EROL
10.10-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: Asuman BALDIRAN
10.25-10.45 Hatay li’nde Türk ve slam Dönemi Yüzey Arastırması - 2012
F. Mine TEMZ
10.50-11.10 Sakarya li Yüzey Arastırması 2012: Akyazı, Hendek, Karapürçek lçeleri
Tülin ÇORUHLU
11.15-11.35 Eskisehir Bizans Dönemi Mimari Plastik Arastırması - 2012
A. Oguz ALP
11.35-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Ayse ÇAYLAK TÜRKER
11.50-12.10 Kayseri’nin Gesi Beldesi ve Çevresindeki Bizans Kaya Yerlesimleri
Nilay KARAKAYA
12.15-12.35 Taskent-Seydisehir Yüzey Arastırması 2012
Asuman BALDIRAN
12.40-13.00 Kapadokya Kaya Resimleri Projesi. Arastırma ve Koruma: 1.Göreme Açık Hava Müzesi; 2. Sahinefendi Kırk Sehitler
Kilisesi
Maria ANDALORO
13.00-14.00 ARA
OTURUM BASKANI: Nilay KARAKAYA
14.00-14.20 2012 Yılı Güney Troas Bizans Yerlesmeleri Arastırması
Beate ARSLAN
14.25-14.45 Çanakkale Bogazı’na Ulasan Vadilerde Erken Hıristiyan Bizans Dönemi Yüzey Arastırması: 2012 Yılı Çalısmaları
Ayse ÇAYLAK TÜRKER
14.50-15.10 Çanakkale li Türk Dönemi Yüzey Arastırması (2012)
Ali Osman UYSAL
15.10-15.15 Tartısma
27 MAYIS 2013 PAZARTES ARKEOMETR SONUÇLARI TOPLANTISI
D SALONU
OTURUM BASKANI: Ali Akın AKYOL
11.00-11.20 ç Anadolu (Göllüdag ve Acıgöl) Obsidiyen Kaynaklarının Jeolojisi ve Karakterizasyonu
M. Korhan ERTURAÇ
11.25-11.45 Asıklı Höyük’te Toprak Kimyası Analizi
Aysel ARSLAN
11.50-12.10 Anadolu Arkeolojisi Prehistorik Hammadde Kaynaklarının Tespitinde XRF Uygulamaları
Adnan BAYSAL
12.15-12.35 Asıklı’da MÖ.8. Binyıl Bina çi slik Alanı
Nurcan KAYACAN
12.40-13.00 Arkeometri Suç ve Ceza liskisi
Mahmut AYDIN
13.00-14.00 ARA
OTURUM BASKANI: Adnan BAYSAL
14.00-14.20 Kahramanmaras-Domuztepe Kazılarında Ele Geçen Bazı Geç Neolitik Seramik ve Tas Kap Buluntularının Arkeometrik
ncelemeleri
Murat DRCAN
14.25-14.45 Küllüoba lk Tunç Çagı Mimarlıgında Tas Kullanımı ve Tas Yataklarının Arastırılması
Erkan FDAN
14.50-15.10 Güvercinkayası Kerpiç Karakterizasyonu
Sina NOEI
15.10-15.20 Ara
OTURUM BASKANI: Ufuk KOCABAS
15.20-15.40 Batı Anadolu’da Çanak Çömlek Yapım Teknikleri Üzerine Bir Arastırma:
Melez Yapım Yöntemlerinin X-Isını Radyografisi ile Tanımlanması
Murat TÜRKTEK
15.45-16.05 Pisidya Yüzey Arastırmaları (1972-2011) lk Tunç Çagı Çanak Çömlegi
Sinem ÜSTÜN TÜRKTEK
16.10-16.30 Laodikeia/Asopos Tepesi Orta Tunç Çag Seramigi
Erim KONAKÇI
16.30-16.45 Ara
OTURUM BASKANI: Murat TÜRKTEK
16.45-17.05 Alalakh (Tell Atchana Höyük): Geç Tunç Çagı’nda Cam Üretime Ait Yeni Bulgular
Gonca DARDENZ
17.10-17.30 Ortaköy-Sapinuva Agılönü Bölgesi Arkeometrik Çalısmaları
Ali Akın AKYOL
17.35-17.55 Yenikapı Batıkları Kazısı ve Konservasyon-Restorasyon Çalısmaları, 2006-2012
Ufuk KOCABAS
17.55-18.00 Tartısma
28 MAYIS 2013 SALI ARKEOMETR SONUÇLARI TOPLANTISI
D SALONU
OTURUM BASKANI: Yasemin YILMAZ
9.00-9.20 Ovaören skeletlerinin Antropolojik Analizi
Tugçe SENER
9.25-9.45 Çiçekdagı skeletlerinin Paleoantropolojik Analizi
Yarenkür ALKAN
9.50-10.10 Kütahya Seyitömer nsanları
Serpil ÖZDEMR
10.10-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: Serpil ÖZDEMR
10.25-10.45 Kuriki Höyük (Batman) skeletleri
Aysen AÇIKKOL YILDIRIM
10.50-11.10 Antik Tios Toplumu skeletlerinde Kursun Düzeyleri
Mustafa Tolga ÇIRAK
11.15-11.35 stanbul Neolitik ve Bizans Dönemi Ölü Gömme Gelenekleri
Yasemin YILMAZ
11.35-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Mustafa Tolga ÇIRAK
11.50-12.10 Salattepe skeletlerinin Antropolojik Analizi
Oksan BASOGLU
12.15-12.35 Tatarlıhöyük Kazısından Ele Geçen Hayvan Kemiklerinin ncelenmesi
Özge KAHYA
12.40-13.00 2012 Yılı Van Kalesi Kazısı’ndan Ele Geçen Hayvan Kemiklerinin ncelenmesi
Zehra ÖZBULUT
13.00-14.00 ARA
OTURUM BASKANI: Hadi ÖZBAL
14.00-14.20 Kuriki Höyük (Batman) Kazısında Ortaya Çıkarılan Silonun Arkeobotaniksel Yönden Degerlendirilmesi
Halil ÇAKAN
14.25-14.45 Tatarlı Höyük Helenistik Dönem Tabakalarına Ait Arkeobotaniksel Bulgular
Feryal ASLAN
14.50-15.10 Tatarlı Höyük M.Ö. II: Binyıl Tabakalarına Ait Arkeobotaniksel Bulgular: Ön Rapor
Salih KAVAK
15.10-15.20 Ara
OTURUM BASKANI: Metin KARTAL
15.20-15.40 Biyolojik Materyallerin Araziden Laboratuara deal Tasınma Süreci: Yenikapı ve Kadıkalesi Anaia Kazıları Örnegi
Mehmet GÖRGÜLÜ
15.45-16.05 Yanikapı, Asagıpınar ve Bademagacı’ndan Seçilmis Örneklerde Organik Kalıntı Analizleri
Hadi ÖZBAL
16.10-16.30 Yenikapı ve Kadıkalesi Anaia Kazılarındaki Biyolojik Materyalin Genetik Degerlendirilmesi
Fatih TEPGEÇ
16.30-16.45 Ara
OTURUM BASKANI: Halil ÇAKAN
16.45-17.05 Yukarı Dicle Havzası’nda Neolitik Çag Yontmatas Endüstri Arastırmaları, 2005-2013:
Körtik Tepe, Boncuklu Tarla ve Hakemi Use
Metin KARTAL
17.10-17.30 Tepecik-Çiftlik Obsidiyen sligi
Semra BALCI
17.35-17.55 Gusir Höyük Yontmatas Buluntuları
Çiler ALTINBLEK ALGÜL
17.55-18.00 Tartısma
29 MAYIS 2013 ÇARSAMBA ARASTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
D SALONU
OTURUM BASKANI: Marijana RICL
9.00-9.20 Bolu li Arkeolojik Yüzey Arastırması 2012: Mengen lçesi Çalısmaları
Meral ORTAÇ
9.25-9.45 Bolu li Göynük ve Mudurnu lçeleri Epigrafik Tarihî-Cografya Yüzey Arastırması Projesi
Filiz DÖNMEZ ÖZTÜRK
9.50-10.10 Karabük li ve lçeleri Yüzey Arastırması 2012: Eflani
Lütfiye GÖKTAS KAYA
10.10-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: Thomas CORSTEN
10.25-10.45 Lydia’da Epigrafi Arastırmaları, 2012
Cumhur TANRIVER
10.50-11.10 2012 Yılı Küçük Menderes Vadisi’nde Epigrafik Arastırma
Marijana RICL
11.15-11.35 Afyonkarahisar’da ve Kütahya’da Epigrafik Arastırmalar
Thomas DREW-BEAR
11.35-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Thomas DREW-BEAR
11.50-12.10 Güneydogu Trakya Eskiçag Tarihî-Cografya Arastırması
Mustafa H. SAYAR
12.15-12.35 2012 Yılı Kibyratis Arastırmaları
Thomas CORSTEN
12.40-13.00 Stadiasmus Patarensis
Ebru AKDOGU ARCA
13.00-14.00 ARA
29 MAYIS 2013 ÇARSAMBA ARKEOMETR SONUÇLARI TOPLANTISI
D SALONU
OTURUM BASKANI: A. Beril TUGRUL
14.00-14.20 Kerkenes Dagı Metal Objeleri Üzerinde Gözlemlenen Yüzey slemlerinin Mikroyapısı ve Mikroanalizi
Joseph W. LEHNER
14.25-14.45 Derekutugun Tarihöncesi Maden sletmeleri
Ünsal YALÇIN
14.50-15.10 Nigde-Tepecik ve Güvercinkayası Erken Metal Buluntuları
Ünsal YALÇIN
15.10-15.20 Ara
OTURUM BASKANI: Ünsal YALÇIN
15.20-15.40 Farklı Mühürlerin Tahribatsız Muayene Metodları ile ncelenmesi
A. Beril TUGRUL
15.45-16.05 Alaca Höyük’te 2011-2012 Yılına Ait Bazı Metalurjik Buluntular
Ergun KAPTAN
16.10-16.30 Tatarlı Projesi: Ahsap Mezar Odasının Yeni Afyonkarahisar Müzesi'nde Kurulumu ve Yeni Teshiri
Alexander von KIENLIN
16.30-16.45 Ara
OTURUM BASKANI: Ergun KAPTAN
16.45-17.05 Karadeniz Geleneksel Tekne Tipleri’nin Önemli Bir Kesfi: Çapar Teknesi
Korhan BRCAN
17.10-17.30 Daskyleion Kazısı Karbonize Ahsap Buluntularının Anatomik Teshisi
Barbaros YAMAN
17.35-17.55 Hasankeyf Büyük Saray Sırlı Seramikleri Arkeometrik Çalısmaları
Güler YILMAZ
17.55-18.00 Tartısma
30 MAYIS 2013 PERSEMBE ARASTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
D SALONU
OTURUM BASKANI: Owen DOONAN
9.00-9.20 Sakarya li Pamukova-Geyve-Taraklı ve Bilecik li Gölpazarı-Osmaneli-Merkez lçeleri
Epigrafik-Tarihî Cografi Yüzey Arastırmaları
Hüseyin Sami ÖZTÜRK
9.25-9.45 Bursa ve Çevresinde Yüzey Arastırması: znik - 2012
Mustafa SAHN
9.50-10.10 Sestos 2012 Yılı Yüzey Arastırması
Reyhan KÖRPE
10.10-10.25 Ara
OTURUM BASKANI: Mustafa SAHN
10.25-10.45 2012 Yılı Kolophon Çalısmaları
Christine ÖZGAN
10.50-11.10 2012 Yılı Zeugma Territoriumu Yüzey Arastırması
Hüseyin YAMAN
11.15-11.35 Anzak (Arıburnu) Savas Alanı Üzerine Türkiye, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın Ortak Tarihsel ve Arkeolojik
Arastırması (2012 Çalısmaları)
Mithat ATABAY
11.35-11.50 Ara
OTURUM BASKANI: Christine ÖZGAN
11.50-12.10 Sinop Bölgesel Arkeolojik Yüzey Arastırması, 2012 Yılı Raporu
Owen DOONAN
12.15-12.35 Giresun ve Giresun Adası Yüzey Arastırması: 2012
Ertekin M. DOKSANALTI
12.40-13.00 Trabzon Yüzey Arastırması 2012
. Mete MMROGLU
13.00-14.00 ARA
30 MAYIS 2013 PERSEMBE ARKEOMETR SONUÇLARI TOPLANTISI
D SALONU
OTURUM BASKANI: Jeroen POBLOME
14.00-14.20 Kültürel Mirasın Tanısında leri Analiz Yöntemlerinin Önemi
Meriç BAKLER
14.25-14.45 Sagalassos ve Aglasun’da Kültürel Miras Yönetimi ve Yerel Kalkınma Çalısmaları
Ebru TORUN
14.50-15.10 Metropolis Örenyeri ve Çevre Düzenleme Projesi
Ali Kazım ÖZ
15.10-15.20 Ara
OTURUM BASKANI: Fethi Ahmet YÜKSEL
15.20-15.40 Antik Roma ve Yunan Kent Yerlesimlerinin Depremle liskisi: Aydın Bölgesi Örnegi
Musa TOKMAK
15.45-16.05 Isparta Arkeolojik Survey’ inde CBS Uygulamaları
Uygar HECEBL
16.10-16.30 Sagalassos Antik Kenti’nde Sosyal Sınıfların, Yemek ve Ölü Gömme Kültürü Üzerinde nterdisipliner Analizlerle
ncelenmesi
Jeroen POBLOME
16.30-16.45 Ara
OTURUM BASKANI: Ali Kazım ÖZ
16.45-17.05 Manisa Akhisar Tepe Mezarı ve Hastane Höyügü’nde 2012 Yılı Arkeojeofizik Arastırmaları
Fethi Ahmet YÜKSEL
17.10-17.30 Sapinuva Jeomanyetik ve Jeoradar Arastırmaları 2012 Yılı
Buket ORTAN
17.35-17.55 Arkeolojik Arastırmalarda Jeoradar Yöntemi
Caner ÖZTÜRK
17.55-18.00 Tartısma