APİKAM´DA SÖYLEŞİ: AGORA’DAN TİYATRO’YA ANTİK SMYRNA’DA YAŞAM

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesinde (APİKAM) düzenlenen ´Kent Söyleşileri´nin bu ayki konuğu, Agora Kazı Başkanı Akın Ersoy olacak.

Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzeler Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Kent Söyleşileri'nin 29 Kasım tarihli söyleşi konuğu Yrd. Doç. Dr. Akın ERSOY. “Agora'dan Tiyatro'ya Antik Smyrna'da Yaşam” konulu söyleşi 29 Kasım Çarşamba günü saat 18.00'de Apikam Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Dokuz Eylül Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi olan Yrd. Doç. Dr. Akın ERSOY, aynı zamanda Agora Kazı Başkanlığını yürütüyor. Çeşitli kitap ve makaleleri bulunan ERSOY, yurt içi ve yurt dışındaki sempozyum ve kongrelerde çeşitli bildiriler sunmuştur. 8 bin 500 yıllık tarihe sahip İzmir'in geçmişinin aydınlatılmasında büyük öneme sahip olan Antik Smyrna'nın, Agora'dan Antik Tiyatro'ya günlük yaşamı söyleşi konusu olacak.

Katılımın ücretsiz olduğu Kent Söyleşileri, Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi'nde ilerleyen aylarda birbirinden değerli konuklarla devam edecek.

 

Kaynak: http://www.apikam.org.tr