HERITAGE 2015

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan ve merakla beklenen HERITAGE 2015, 5-7 Şubat 2015 tarihleri arasında, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. HERITAGE 2015, Türkiye’nin kültürel mirasla ilgili tüm sektör liderlerinin buluşma noktası olacak.

All Fuarcılık tarafından düzenlenecek olan HERITAGE 2015 Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ve Konferansları ülkemizin tarih ve sanat varlıklarının korunmasına, saklanmasına ve geleceğe aktarılmasına yönelik çalışan kurumlar ile sektörle ilgili tedarikçileri bir araya getirecek.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun destekleriyle düzenlenen organizasyonda, Türkiye’de ‘Kültürel Miras’ eğitimi-yönetimi, belgelemede yeni yöntemler, sergilemede ve teşhirde yeni araçlar, arkeolojide yeni teknikler, konservasyon ve restorasyon teknikleri, yeni uygulamalar ve müzecilik teknolojileri gibi ana başlıklar yer alıyor. HERITAGE 2015’te konferansların yanı sıra film gösterimleri, müzik etkinlikleri ve İstanbul’un gizli kalmış mekânlarına yapılacak geziler gibi birçok faaliyet de yer alacak. All Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Murat Akan’ın da üzerinde durduğu gibi restorasyon, müzecilik ve arkeoloji sektörleri ilk kez bir arada Bu fuar ve konferans, Türkiye’de bir ilki temsil edecek.