HERİTAGE İSTANBUL 2018 İLE MÜZECİLİK ANLAYIŞI DEĞİŞİYOR

Özel müzelerin çoğalması ile değişen, yenilenen ve çağdaşlaşan müzecilik anlayışı Heritage İstanbul ile katlanarak büyüyor.

Bu yıl,  üçüncüsü düzenlenecek olan, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün desteği Heritage İstanbul 2018 için heycanlı geri sayım başladı. Ülkemizin tarihi, sanatsal ve kültürel mirasını, gelecek nesillere taşımak amacıyla yapılan, sektöre iletişim ve networking sağlayan Heritage İstanbul 2018; 12- 14 Nisan tarihleri arasında, Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’de yapılıyor. Perşembe günü başlayacak  ve üç gün sürecek olan fuar ve konferans birbirinden değerli konuşmacıyı ağırlıyor.

 

Bu yıl üçüncü kez Heritage İstanbul’u düzenleyen TG Expo Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Akyıldız; “Uygarlığın beşiği ülkemizin güzelliklerini, tarihini, kültürel ve sanatsal mirasını bizden sonraki kuşaklara aktarmayı amaçlıyoruz. Gelecek kuşaklar; tabletlerin, mobil ve giyilebilir cihazların içinde doğan, işaret parmağını kalem sanan ilk nesil! Onların hız, zaman, paylaşım, çalışma, eğlenme, haberleşme, sosyalleşme, oyun, öğrenme, eğitim algıları, olanakları ve araçları bugüne kadar ki nesillerin gördüklerine hiç benzemiyor. İş dünyası bu çocuklarımıza uygun iş modelleri üzerinde çalışıyor. İşte bizde TGExpo ailesi olarak; bu ihtiyaçtan yola çıktık, müzelerimizi, tarihi ve kültürel mirasımızı onların ilgisini çekecek düzeye çıkarmak için çalışmaya başladık. Tarihi, kültürel ve sanatsal mirasımızın dünyaya anlatmak, geçmişi gelecekle buluşturmak, müzelere; teknolojinin, bilimin katkısını sunmak amacıyla  Heritage İstanbul’da tüm sektörü biraraya getiriyoruz.” dedi.

 

TG Expo tarafından organize edilen ve bu yıl 100’ün üzerinde firmanın katılımı ile üç gün boyunca sürecek olan Heritage İstanbul 2018’in ana başlıkları arasında; restorasyon, arkeoloji ve müzecilik  alanındaki yeni teknolojiler bulunuyor. Her yıl artarak büyüyen fuar, sektörel gelişmeleri, uluslararası standartları ve bakış açılarını kültürel miras alanına sunuyor. Etkinlikte  konferans ve panellerin yanı sıra, atölyeler ve miras sohbetleri de eş zamanlı olarak düzenleniyor.

 

Program detaylarına ve davetiyeye ulaşmak için www.expoheritage.com linki tıklayabilirsiniz.