KLASİK ÇAĞ ÖNCESİ ANADOLU’DA İNSAN GÖRÜNTÜLERİ

Aygaz, “Aygaz Kitaplığı” adlı serinin 12. kitabını bir sergi ile tarih ve sanat meraklılarıyla buluşturuyor.

“Klasik Çağ Öncesi: Anadolu’da İnsan Görüntüleri” adlı sergi, Aygaz Genel Müdürlük binasında, 15 Şubat 2013 tarihine kadar 09:00-17:00 saatleri arasında görülebilir. Aygaz’ın desteğiyle Prof. Dr. Önder Bilgi tarafından hazırlanan kitabın içeriğinden derlenen sergi Anadolu’nun tarihine farklı bir açıdan ışık tutuluyor. 

 

Klasik Çağ Öncesi Anadolu’da İnsan Görüntüleri kitabında Anadolu topraklarının heykeltıraşlık ve resim sanatı zenginliğini sergileyen farklı uygarlıklara ait insan görüntüleri bir araya getirildi. Anadolu’nun tarih ve kültürüne ışık tutan belgelerin tanıtılmasına yıllardır destek veren Aygaz bünyesinde yayınlanan ve Klasik Çağ öncesi insan görüntülerinin çeşitliliğini gözler önüne seren kitap, Prof. Dr. Önder Bilgi’nin uzun soluklu ve titiz çalışması sonucu ortaya çıktı. Kitap, toplumu bilgilendirmenin yanı sıra, akademik çevreler ve öğrenciler için de referans niteliği taşıyor. 

“Klasik Çağ Öncesi: Anadolu’da İnsan Görüntüleri” adlı kitabı edinmek isteyenler, Sadberk Hanım Müzesi’yle iletişim kurabilir (Büyükdere Piyasa Caddesi No:27- 29 Sarıyer, İSTANBUL; Telefon: +90(212) 242 38 13 -14, Fax: +90(212) 242 03 65, e-posta: shm@biri.com.tr)

Sergi adresi Aygaz Genel Müdürlük Binası, Büyükdere Caddesi No:145-1 Zincirlikuyu, İstanbul