OLAĞAN ŞÜPHELİLER KAÇAK KAZIDA BULUŞTU

Kırşehir Jandarma Komutanlığı ekiplerince merkeze bağlı Ulupınar Köyü´nde kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla, aralarında belde belediye başkanı, doktor, astsubay, memur, emekli ve infaz koruma memurunun da olduğu 14 kişi gözaltına alındı.

Kırşehir'de kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla aralarında belde belediye başkanı, memur, emekli astsubay, imam ve infaz koruma memurunun da olduğu 14 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin verdiği ifadede höyükte tesadüfen buluştuklarını ve kazı yapmadıklarını söylediler.

KAZDIKLARI HÖYÜK YUNUS EMRE'NİN TÜRBESİ'NE YAKIN Kırşehir merkeze bağlı, Ulupınar köyündeki Japonlar tarafından yüzey kazısı yapılan 1. derece sit ve höyük alanında kaçak kazı yapıldığı ihbarını değerlendiren Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube jandarma ekipleri bir çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucunda pusu kuran ekipler, Yunus Emre'nin türbesinin bulunduğu Ulupınar köyündeki höyüğe gece operasyon düzenledi.

SAHTE KİMLİK ÇIKTI

Gece saatlerinde düzenlenen operasyonda, kaçak kazı yaptığı tespit edilen, aralarında belde belediye başkanı, memur, emekli astsubay, imam ve infaz koruma memurunun da olduğu 14 şüpheli suç üstü yakalandı. Şüphelilerin üzerinden sahte kimlikler çıktı. Olay yerinde, 50 kilogram sodyum karbonat, frekans ölçmeye yarayan osiloskop cihazı, metal çubuklar, TIR, kepçe, dozer, tır dorsesi, kamyonet, 4 otomobil ve kazı malzemeleri ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, şüpheliler, İl Jandarmada Komutanlığı'nda haklarında yapılan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Kaçak kazı yaptığı iddia edilen şüphelilerden emekli Astsubay İ.M. ve Memur Ö.Y, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer zanlıların ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. GÖZALTINA ALINANLAR İFADELERİNDE "TESADÜFEN BULUŞTUK" DEMİŞLER Gözaltına alınan 14 kişinin ifadesinde ilginç söylemler yazıldı. Bütün şüpheliler, olay yerinde tesadüfen buluştuklarını ve kazı yapmaya gelmediklerini söylediler

 

Kaynak : http://www.kirsehir24.com/guncel/hepsi-tesaduf-ama-eksik-olan-tek-sey-tank-h6018.html