SANAT LİMANI’NDA YENİ SERGİLER

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı çalışmaları sonucunda geçtiğimiz Haziran ayında kapılarını sanatseverlere açan Sanat Limanı 4 yeni sergiye ev sahipliği yapıyor.

“Kader Denizi”, “Japonya’ya Avrupa Bakışı”, “Aramızdaki Mekan” ve “Yunanistan’da Mimari Paralellikler: 19. Yüzyıl Geleneğinden 21. Yüzyıl Değişikliğine” isimli sergiler toplu bir açılışla sanat severlere sunuldu.
“Yunanistan’da Mimari Paralellikler” sergisi Yunan mimar Aristotelis Zachos’un (1871-1939), Benaki Müzesi’nin yeni Yunan mimarisi arşivine ait olan 100’den fazla fotoğrafını içerirken “Aramızdaki Mekân” isimli sergi, nesneler, çizimler ve resimler ile Yunan ve Türk sanatçılar arasında diyalog açan bir etkinlik olma özelliği taşıyor. Her iki serginin de 19 Eylül’e kadar kapılarını sanat severlere açık tutması bekleniyor.
29 Ağustos’a kadar sürecek olan “Japonya’ya Avrupa Bakışı” isimli sergi çeşitli Avrupa ülkelerinden yetkin fotoğrafçıların gözüyle Japonya’yı tanıtırken, yine aynı tarihe kadar sürecek olan “Kader Denizi” sergisi kaçak göçmenleri taşıyan tekneleri soyut bir anlatım diliyle belgelenen fotoğraflardan oluşuyor.                                                                                      04.08.2010