“SINIRDA” BAŞLIKLI FOTOĞRAF SERGİSİ İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZELERİ´NDE

Koç Üniversitesi Fotoğraf Kulübü´nün 3 öğrencisinin fotoğraflarından oluşan "Sınırda" başlıklı sergi, 20 Mart 2016 tarihine kadar İstanbul Arkeoloji Müzeleri Assos Salonu´nda izlenebilecek.

Koç Üniversitesi Fotoğraf Kulübü’nün üyesi üç öğrencinin fotoğraflarından oluşan “Sınırda” başlıklı sergi, 19 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Arkeoloji Müzeleri Assos Salonu’nda fotoğraf severlerle buluştu. Öğrenciler, Ocak 2015’te başlayan proje kapsamında, Kars’tan Ermenistan’a uzanarak, hayatın sınırlarına, insanlarına, seslerine, yüzlerine, gecelerine ve ihlallerine bakıyor. Küratörlüğünü MAVA Bölümü öğretim üyelerinden fotoğrafçı Laleper Aytek’in yaptığı sergide, toplam 49 siyah beyaz fotoğraf yer alacak. Sergi, 20 Mart 2016 tarihine kadar izlenebilecek.

Yolları sınırda kesişen, Hüseyin Karabacak, Orhun Şener ve Çağatay Gürbay isimli 3 fotoğrafçı, genel ve öznel yaklaşımların buluşma, ayrışma, çatışma ve çakışma noktalarını fotoğraflarıyla gözler önüne seriyor. “Sınırda” sergisinde, toplumsal hafızanın dışa vurumunun, sonuçtan çok süreçle beraber yakalanan katmanlı anları yansıtılıyor.