TERÖR SALDIRISINDA HAYATINI KAYBEDEN ÖĞRENCİNİN İSMİ OKULUNDA YAŞATILACAK

Ankara’daki terör saldırısında hayatını kaybeden Mehmet Alan’ın ismi, eğitim gördüğü derslikte yaşatılacak.

Ankara Kızılay'daki terör saldırısında hayatını kaybeden Mehmet Alan’ın adı, Hacettepe Üniversitesindeki sınıfına verildi.  

Terör saldırısında hayatını kaybeden Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğrencisi Mehmet Alan için, bölümde bir anma töreni gerçekleştirildi. Törende, Hacettepe Üniversitesi yönetiminin kararıyla Arkeoloji Bölümü’ndeki bir sınıfa 'Mehmet Alan Dersliği' adı verildiği açıklandı.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen anma törenindeki konuşması sırasında, Mehmet’i hiç olmazsa burada ismiyle yaşatmayı istediklerini ifade etti. Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sevinç Günel de, 26 yıl önce yine bombalı bir saldırıda Hacettepe Üniversitesinden iki meslektaşlarını kaybettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Şimdi ise öğrencimiz Mehmet elimizden kaydı. Oysa biz Mehmet'i üniversitemizden mezuniyet töreninin ardından uğurlayacaktık. Başaramadık. Bu nedenle acıyı ve öfkeyi bir arada yaşıyoruz. Acı haberi aldığımız ilk andan itibaren sayın rektörümüz ve dekanımız kenetlenerek, Mehmet öğrencimiz için yapılması gerekenin en iyisinin yerine getirilmesi için bizimle birlikte olarak, bugün burada duygularımızı paylaşacağımız bir ortam sağladılar. Öğrencimiz Mehmet'i eğitim gördüğü bu derslikte yaşatmak görevimiz olacak.” Mehmet Alan'ın babası Mustafa Alan da oğlunun adını dersliğe verdikleri için Hacettepe Üniversitesine teşekkür etti.

beyazgazete.com