TORBALI BELEDİYE BAŞKANI: MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE TANRIÇA HEYKELİ OLMAZ

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ülke genelinde gündem olan Osmanlı tuğrasıyla ilgili ilk kez konuştu. Ana tanrıça heykelini kaldırdıkları için sevaba girdiğini söyleyen Görmez, ‘Müslüman mahallede tanrıça heykeli olmaz’ dedi.

Geçtiğimiz günlerde belediye meydanında kaldırılan ikiz kız kardeşler heykelinin yerine Osmanlı tuğrası çalışması yapan Torbalı Belediyesi’nden tuğrayla ilgili ilk açıklama geldi. İlçede uzun süre gündem haline gelen meydana, ay yıldızlı tuğra figürü monte ettiklerini ve bunun çok da beğenildiğini önceki gün Ayrancılar’da AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya’nın gerçekleştirdiği mitingde anlatan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, heykeli kaldırıp, tuğrayı meydana diktikleri için sevaba girdiklerini söyledi. Müslüman bir ülkede tanrıça heykeline yer olmadığını belirten Görmez, aynı çalışmayı Ayrancılar’da da yapacaklarını söyledi.

 

‘HATAYI DÜZELTTİK’

 

Görmez, “Torbalı Meydanı’na ay yıldızlı bayrağı diktik. Altına da bir tuğra koyduk; yer yerinden oynadı. Bana sorarlardı: “Orda kesik başlı iki tane heykel var bu neyin nesi” diye. Tövbe günah ama bu Müslüman millete, ana tanrıça heykelini meydana dikmek yakışır mı? Biz Müslüman milletiz. Biz Türkü’yle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle Müslüman bir milletiz. Bunu dini düşüncelerden dolayı yapmadım bunu da bilin ama sevaba girdiğimin de farkındayım. Biz tanrıça heykellerini Müslüman mahallelerine dikemeyiz. O hatayı düzelttik. Bundan gocundular. Gocunsunlar. Allah’ın izniyle Torbalı’ya mührümüzü vuracağız. Ayrancılar’da aynı çalışmayı istiyormuş onlara da yapacağız” diye belirtti.

 

http://www.buyuktorbali.com

 

https://www.evrensel.net