ULUSLARASI TURİZM VE KÜLTÜREL MİRAS KONGRESİ

“Uluslararası Turizm ve Kültürel Miras” Kongresi’nin birincisi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde Muğla’nın Marmaris ilçesinde 04-08 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Bir  ülkeye ait özellikleri yansıtan sanat, halk dansları, edebiyat, mimari, dil, gelenek gibi unsurlar  o ülkenin kültürel kimliğini oluşturmaktadır. Kültürel kimliği oluşturan bu varlıklar, o ülkenin  diğer ülkeler karşısındaki farklılığını ve kimliğini belgeleyen kanıtlardır. 

 

Turizm ve Kültürel Miras üzerine yapılan çalışmaların detaylarının ve sonuçlarının paylaşılması amacıyla her yıl yapılması planlanan “Uluslararası Turizm ve Kültürel Miras” Kongresi’nin birincisi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde Muğla’nın Marmaris ilçesinde 04-08 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecektir. 

 

Kongremizde, farklı ülkelerden bilim insanlarının bir araya gelerek turizm ve kültürel miras ekseninde çalışmalarını sunmaları ve görüş alışverişinde bulunmaları amaçlanmaktadır. Kongremize sözlü sunum, poster bildiri ve/veya sergi ile katılabilirsiniz. Kongrenin dili Türkçe ve İngilizce’dir. Kongremizde sunulmak üzere kabul edilecek bildiriler, Kongre Bildiri Özetleri Kitabı olarak elektronik ortamda basılacaktır. Özet formatı hakkında bilgiler "Bildiri Gönderme" linki altında açıklanmaktadır.

 

 Ayrıca tam metin olarak değerlendirilmesi talep edilen bildiriler;

* Turizm Akademik Dergisi'nin (TOURAJ) - (Özel Sayı)

* Avrasya Bilimler Akademi Dergisi'nin

* Akademik Bakış Dergisi'nin

* Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmaları Dergisi'nin - (Özel Sayı)

formatına uygun olarak hazırlanıp, ilgili derginin hakem sürecinden geçtikten sonra kabul edildiği takdirde, makale olarak basılacaktır.İlginiz ve kongremize vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür eder, Selam ve Saygılarımızı sunarız.

 

Kaynak:http://utkmkongresi.mu.edu.tr