36. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu

36. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu 02-06 Haziran 2014 Zeugma Mozaik Müzesi GAZİANTEP

                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 T.C.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü

 

 

 

36. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu

02-06 Haziran 2014

Zeugma Mozaik Müzesi

GAZİANTEP

 

 

Zeugma Mozaik Müzesi

 

02 Haziran 2014

Pazartesi

 

 

03 Haziran 2014

Salı

 

04 Haziran 2014

Çarşamba

 

05 Haziran 2014

Perşembe

 

06 Haziran 2014

Cuma

 

07 Haziran 2014

Cumartesi

 

Poseidon Salonu

 

Kazı Sonuçları Toplantısı

11:00-12:15

14:00-17:45

Kazı Sonuçları Toplantısı

09:00-12:25

14:00-17:45

Kazı Sonuçları Toplantısı

09:00-12:25

14:00-17:45

Kazı Sonuçları Toplantısı

09:00-12:25

14:00-17:45

Kazı Sonuçları Toplantısı

09:00-12:45

14:00-17:45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gaziantep

Gezisi

 

Dionysos Salonu

 

 

Kazı Sonuçları Toplantısı

14:00-17:55

 

Kazı Sonuçları Toplantısı

09:00-12:45

14:00-17:45

 

Kazı Sonuçları Toplantısı

09:00-12:25

14:00-17:45

 

Kazı Sonuçları Toplantısı

09:00-12:25

14:00-17:45

 

Kazı Sonuçları Toplantısı

09:00-12:45

 

 

 

Okheanos Salonu

 

 

Araştırma

Sonuçları Toplantısı

14:00-17:55

 

 

Araştırma

Sonuçları Toplantısı

09:00-13:00

14:00-17:55

 

 

 

Araştırma

Sonuçları Toplantısı

09:00-13:00

14:00-17:55

 

 

 

Araştırma

Sonuçları Toplantısı

09:00-13:00

14:00-17:55

 

 

 

Araştırma

Sonuçları Toplantısı

09:00-13:00

14:00-15:45

 

 

Kalliope Salonu

 

 

Arkeometri

Sonuçları Toplantısı

11:00-13.00

14:00-17:55

 

 

Arkeometri

Sonuçları Toplantısı

09:00-13:00

14:00-17:55

 

Araştırma

Sonuçları Toplantısı

09:00-13:00

Arkeometri

Sonuçları Toplantısı

14:00-18:20

Araştırma

Sonuçları Toplantısı

09:00-13:00

Arkeometri

Sonuçları Toplantısı

14:00-17:55

 

 

 

 

 

 

02 HAZİRAN 2014 PAZARTESİ                                                                                      KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

POSEIDON SALONU

 

10.00 AÇILIŞ TÖRENİ

 

 

OTURUM BAŞKANI: Mehmet ÖZDOĞAN

11.00-11.15            Karkamış 2013

Nicolò MARCHETTI

11.20-11.35            Zeugma 2013

Kutalmış GÖRKAY

11.40-11.55            2013 Yılı Milas Hekatomneion ve Çevresinde Kazı ve Restorasyon Çalışmaları

Abuzer KIZIL        

11.55-14.00            ARA

OTURUM BAŞKANI: A. Nejat BİLGEN

14.00-14.15            Göbekli Tepe Kazısı 2013

Klaus SCHMIDT

14.20-14.35            Aşıklı Höyük, 2013

Mihriban ÖZBAŞARAN

14.40-14.55            Boncuklu Höyük ve Çatalhöyük’ün Öncülleri

Douglas BAIRD

15.00-15.15            Çatalhöyük Kazıları 2013

Serap ÖZDÖL KUTLU        

15.15-15.25            Ara        

OTURUM BAŞKANI: Sevinç GÜNEL

15.25-15.40            Aktopraklık Höyük Kazı Çalışmaları, 2013

Necmi KARUL     

15.45-16.00            2013 Yılı Kırklareli Höyüğü Çalışmaları

Mehmet ÖZDOĞAN

16.05-16.20            Seyitömer Höyük Kazısı 2013

A. Nejat BİLGEN                 

16.25-16.40            Küllüoba Kazıları, 2013

Turan EFE             

16.40-16.50            Ara                                                       

OTURUM BAŞKANI: Necmi KARUL

16.50-17.05            Beycesultan Höyüğü 2013 Yılı Kazı Çalışmaları

Eşref ABAY         

17.10-17.25            Çine-Tepecik 2013 Yılı Kazıları

Sevinç GÜNEL

17.30-17.45            Hacılar Büyük Höyük Kazıları – 2013

Gülsün UMURTAK

17.45-18.00            Tartışma

 

03 HAZİRAN 2014 SALI                                                                                                   KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

POSEIDON SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Fikri KULAKOĞLU

9.00-9.15                                2013 Eskişehir, Kanlıtaş Höyük Kazısı

Ali Umut TÜRKCAN           

9.20-9.35                                2013 Yılı Barcın Höyük Kazıları

Fokke GERRITSEN

9.40-9.55                                Arslantepe Malatya 2013 Kazısı: Geç Kalkolitik ve Eski Tunç I Dönemi Buluntuları

Marcella FRANGIPANE

09.55-10.05            Ara

OTURUM BAŞKANI: Hayat ERKANAL

10.05-10.20            2013 Yılı Kültepe-Kaniş Kazıları

Fikri KULAKOĞLU            

10.25-10.40            2013 Yılı Eskiyapar Kazısı

İbrahim Tunç SİPAHİ

10.45-11.00            Hacımusalar 2013

İlknur ÖZGEN

11.00-11.10            Ara

OTURUM BAŞKANI: Marcella FRANGIPANE

11.10-11.25            Çeşme - Bağlararası 2013 Yılı Kazıları

Vasıf ŞAHOĞLU

11.30-11.45            Liman Tepe 2013 Yılı Kara ve Sualtı Kazıları

Hayat ERKANAL

11.50-12.05            Panaztepe 2013 Yılı Çalışmaları

Armağan ERKANAL           

12.10-12.25            Gökçeada-Yenibademli Höyük Kazıları 2013

Halime HÜRYILMAZ                         

12.25-14.00            ARA

OTURUM BAŞKANI: Kutlu Aslıhan YENER

14.00-14.15            Büklükale 2013 Yılı Kazıları

Kimiyoshi MATSUMURA

14.20-14.35            2013 Yılı Acemhöyük Kazıları

Aliye ÖZTAN       

14.40-14.55            2013 Yılı Yassıhöyük Kazıları

Masako OMURA

15.00-15.15            2013 Yılı Kaman-Kalehöyük Kazıları

Sachihiro OMURA                              

15.15-15.25            Ara

OTURUM BAŞKANI: Aliye ÖZTAN

15.25-15.40            Mersin-Yumuktepe: 2013 Çalışmaları

Isabella CANEVA

15.45-16.00            Tarsus-Gözlükule Kazısı 2013 Sezonu Çalışmaları

Aslı ÖZYAR

16.05-16.20            2013 Alalah (Tel Aççana Höyük) Çalışmaları

Kutlu Aslıhan YENER          

16.25-16.40            Tayinat Höyük Araştırmaları, 2013

Timothy P. HARRISON

16.40-16.50            Ara

OTURUM BAŞKANI: Sachihiro OMURA

16.50-17.05            2013 Yılı Boğazköy-Hattuşa Çalışmaları

Andreas SCHACHNER                                       

17.10-17.25            2013 Yılı Ortaköy-Şapinuva Kazı Çalışmaları

Aygül SÜEL

17.30-17.45            Kayalıpınar 2013

Vuslat MÜLLER KARPE

17.45-18.00            Tartışma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

04 HAZİRAN 2014 ÇARŞAMBA                                                                                     KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

POSEIDON SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Nicholas CAHILL

9.00-9.15                Eski Van Şehri, Kalesi ve Höyüğü Kazısı 2013

Erkan KONYAR

9.20-9.35                                Altıntepe Urartu Kalesi 2013 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları

Mehmet KARAOSMANOĞLU

9.40-9.55                                2013 Yılı Van-Ayanis Kalesi Koruma ve Onarım Çalışmaları

Mehmet IŞIKLI

09.55-10.05            Ara

OTURUM BAŞKANI: Celal ŞİMŞEK

10.05-10.20            Şarhöyük/Dorylaion 2013

Hakan SİVAS       

10.25-10.40            Gordion 2013

C. Brain ROSE

10.45-11.00            Sardeis, 2013

Nicholas CAHILL

11.00-11.10            Ara

OTURUM BAŞKANI: C. Brain ROSE

11.10-11.25            Pergamon 2013 Sezonu Çalışmaları Raporu

Felix PIRSON       

11.30-11.45            Sagalassos 2013. Kazı ve Anastylosis Projeleri

Marc WAELKENS                               

11.50-12.05            Efes 2013

Sabine LADSTÄTTER         

12.10-12.25            2013 Yılında Laodikeia’da Yapılan Kazı ve Restorasyon Çalışmaları

Celal ŞİMŞEK       

12.25-14.00            ARA

OTURUM BAŞKANI: Orhan BİNGÖL

14.00-14.15            Klaros 2013

Nuran ŞAHİN

14.20-14.35            2013 Yılı Phokaia Kazı Çalışmaları

Ömer ÖZYİĞİT

14.40-14.55            2013 Yılı Urla - Klazomenai Kazısı

Yaşar Erkan ERSOY            

15.00-15.15            2013 Yılı Teos Kazı Çalışmaları: 4. Sezon

Musa KADIOĞLU

15.15-15.25            Ara

OTURUM BAŞKANI: Nuran ŞAHİN

15.25-15.40            Menderes Magnesiası 2013

Orhan BİNGÖL

15.45-16.00            Antik Smyrna, 2013

Akın ERSOY        

16.05-16.20            Burgaz (Palaia Knidos) Kazıları 2013 Yılı Çalışmaları

Numan TUNA

16.25-16.40            Stratonikeia 2013 Yılı Çalışmaları   

Bilal SÖĞÜT          

16.40-16.50            Ara

OTURUM BAŞKANI: Musa KADIOĞLU

16.50-17.05            Parion 2013 Yılı Kazı ve Restorasyon Çalışmaları

Vedat KELEŞ        

17.10-17.25            Metropolis, 2013

Serdar AYBEK     

17.30-17.45            Sinop Balatlar Kilisesi 2013 Yılı Kazı Çalışmaları

Gülgün KÖROĞLU             

17.45-18.00            Tartışma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05 HAZİRAN 2014 PERŞEMBE                                                                                       KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

POSEIDON SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Roland R. R. SMITH

9.00-9.15                                Tlos 2013 Kazı Etkinlikleri

Taner KORKUT

9.20-9.35                                2013 Yılı Patara Kazı, Konservasyon ve Restorasyon Çalışmaları

Havva İŞKAN IŞIK

9.40-9.55                                Limyra 2013

Martin SEYER      

09.55-10.05            Ara

OTURUM BAŞKANI: Adnan DİLER

10.05-10.20            Alabanda 2013 Yılı Kazı ve Restorasyon Çalışmaları

Suat ATAŞLİER   

10.25-10.40            Aphrodisias, 2013

Roland R. R. SMITH

10.45-11.00            Pessinus 2013

Gocha TSETSKHLADZE

11.00-11.10            Ara

OTURUM BAŞKANI: Havva İŞKAN IŞIK

11.10-11.25            Kaunos’13

Cengiz IŞIK

11.30-11.45            Pedasa 2013

Adnan DİLER       

11.50-12.05            Myndos Kazıları - 2013

Mustafa ŞAHİN                    

12.10-12.25            2013 Erythrai Çalışmaları

Ayşe Gül AKALIN ORBAY

12.25-14.00            ARA

OTURUM BAŞKANI: Sait BAŞARAN

14.00-14.15            Olba 2013 Kazıları

Emel ERTEN         

14.20-14.35            Elaiussa Sebaste 2013 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları

Eugenia EQUINI SCHNEIDER

14.40-14.55            Kelenderis 2013 Yılı Kazıları

K. Levent ZOROĞLU

15.00-15.15            2013 Yılı Side Kazı ve Araştırmaları

Hüseyin Sabri ALANYALI

15.15-15.25            Ara

OTURUM BAŞKANI: Kaan İREN

15.25-15.40            Adramytteion Kenti (Ören) 2013 Kazı ve Onarım Çalışmaları

Hüseyin Murat ÖZGEN

15.45-16.00            2013 Yılı Alexandria Troas Kazısı

Erhan ÖZTEPE     

16.05-16.20            Assos Kazısı 2013 Yılı Çalışmaları

Caner BAKAN

16.25-16.40            Enez (Ainos) Kazıları, 2013

Sait BAŞARAN

16.40-16.50            Ara

OTURUM BAŞKANI: K. Levent ZOROĞLU

16.50-17.05            Daskyleion 2013 Yılı Kazı, Koruma ve Çevre Düzenlemesi Çalışmaları

Kaan İREN

17.10-17.25            Küçükçekmece Göl Havzası Kazıları

Şengül AYDINGÜN            

17.30-17.45            Sebastopolis Antik Kenti 2013 Yılı Kazı Çalışmaları

Şengül Dilek FUL                 

17.45-18.00            Tartışma

 

06 HAZİRAN 2014 CUMA                                                                                                               KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

POSEIDON SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Nurettin KOÇHAN

9.00-9.15                                Aiolis  Kyme'sinin Eski ve Yeni Görünümü

Antonio LA MARCA

9.20-9.35                                Nif (Olympos) Dağı 2013 Yılı Kazısı

Elif Tül TULUNAY

9.40-9.55                                Aspendos 2013 Yılı Kazıları

Veli KÖSE            

09.55-10.05            Ara

OTURUM BAŞKANI: Elif Tül TULUNAY

10.05-10.20            Kyzikos Kazısı 2013

Nurettin KOÇHAN

10.25-10.40            Phrygia Hierapolis’i 2013 Kazı ve Onarım Çalışmaları

Francesco D’ANDRIA

10.45-11.00            Letoon 2013

Sema ATİK KORKMAZ

11.00-11.10            Ara

OTURUM BAŞKANI: Francesco D’ANDRIA

11.10-11.25            2013 Yılı Amorium Kazısı

Zeliha DEMİREL GÖKALP

11.30-11.45            Ordu İli Fatsa İlçesi Cıngırt Kayası Kazısı 2013

Ayşe Fatma EROL                

11.50-12.05            Antandros 2013 Kazıları

Gürcan POLAT                    

12.10-12.25            2013 Yılı Gevale Kale Kazısı

Ahmet ÇAYCI

12.30-12.45            Olympos Kazısı 2013 Yılı Çalışmaları

Seçkin EVCİM

12.45-14.00            ARA

OTURUM BAŞKANI: Nurcan YAZICI METİN

14.00-14.15            Eski Ahlat Şehri Kazı ve Restorasyon Çalışmaları (2013)

Recai KARAHAN

14.20-14.35            Bitlis Kalesi Arkeolojik Kazı Çalışmaları – 2013

Gülsen BAŞ                                                         

14.40-14.55            Hasankeyf Kazıları 2013

Abdüsselam ULUÇAM                        

15.00-15.15            Alara Kazısı Çini Buluntuları

Osman ERAVŞAR

15.15-15.25            Ara

OTURUM BAŞKANI: Rüçhan ARIK

15.25-15.40            Karacahisar Kalesi 2013 Yılı Kazı Çalışmaları

Ali GERENGİ

15.45-16.00            Divriği Kalesi: 2013

Erdal ESER

16.05-16.20            Şavşat (Satlel) Kalesi Kazı ve Restorasyon Çalışması’2013

Osman AYTEKİN

16.25-16.40            Hoşap Kalesi Kazısı-2013

Mehmet TOP

16.40-16.50            Ara

OTURUM BAŞKANI: Abdüsselam ULUÇAM

16.50-17.05            Kırklareli, Demirköy Fatih Dökümhanesi 2013 Yılı Kazısı

Nurcan YAZICI METİN                      

17.10-17.25            Beçin Kazı Çalışmaları 2013

Kadir PEKTAŞ

17.30-17.45            Kubad-Abad Kazısı (2013)

Rüçhan ARIK

17.45-18.00            Tartışma

18.00                      Kapanış Konuşması

2 HAZİRAN 2014 PAZARTESİ                                                                                      KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

DIONYSOS SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Sevil GÜLÇUR

14.00-14.15            2013 Yılı Karain Mağarası Kazıları

Işın YALÇINKAYA

14.20-14.35            2013 Yılı Üçağızlı Mağarası Kazısı

Erksin GÜLEÇ

14.40-14.55            2013 Yılı Çorakyerler Kazısı

Ayla SEVİM EROL

15.00-15.15            Suluin Kazısı-2013

Harun TAŞKIRAN

15.15-15.30            Ara        

OTURUM BAŞKANI: Zafer DERİN

15.30-15.45            2013 Yılı Gökçeada Uğurlu-Zeytinlik Kazı Çalışmaları

Burçin ERDOĞU  

15.50-16.05            Direkli Mağarası Kazıları 2013

Cevdet Merih EREK                                                            

16.10-16.25            Güvercinkayası 2013 Kazısı

Sevil GÜLÇUR     

16.30-16.45            Tepecik-Çiftlik 2013 Yılı Çalışmaları

Erhan BIÇAKÇI    

16.45-17.00            Ara                                                       

OTURUM BAŞKANI: Burçin ERDOĞU

17.00-17.15            İzmir’in Prehistorik Yerleşimi, Yeşilova Höyüğü 2013 Yılı Çalışmaları

Zafer DERİN

17.20-17.35            Domuztepe’de (Kahramanmaraş) Yeni Kazılar

Halil TEKİN

17.40-17.55            Zincirli Höyük 2013

David SCHLOEN

17.55-18.00            Tartışma                                                              

03 HAZİRAN 2014 SALI                                                                                                   KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

DIONYSOS SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Göksel SAZCI

9.00-9.15                                Çayyolu Höyük Kazısı

Gülçin İLGEZDİ BERTRAM

9.20-9.35                                Çadır Höyük 2013 Sezonu

Tevfik Emre ŞERİFOĞLU

9.40-9.55                                Ovaören Kazısı, 2013

S. Yücel ŞENYURT

09.55-10.05            Ara

OTURUM BAŞKANI: S. Yücel ŞENYURT

10.05-10.20            2013 Sirkeli Höyük’te Türk-İsviçre Kazıları

Mirko NOVAK     

10.25-10.40            Soli Pompeiopolis 2013 Kazıları

Remzi YAĞCI

10.45-11.00            2013 Yılı Kınık Höyük Kazısı ve Konservasyonu

Lorenzo D’ALFONSO

11.00-11.10            Ara

OTURUM BAŞKANI: Remzi YAĞCI

11.10-11.25            Oylum Höyük 2013

Atilla ENGİN

11.30-11.45            Zeyve Höyük - Porsuk 2013

Dominique BEYER

11.50-12.05            Oluz Höyük Kazısı 2013 Dönemi Çalışmaları

Şevket DÖNMEZ                 

12.10-12.25            Oymaağaç Höyük - Nerik Projesi 2013

Rainer CZICHON

12.30-12.45            Maydos Kilisetepe Höyüğü 2013 Yılı Kazıları

Göksel SAZCI

12.45-14.00            ARA

OTURUM BAŞKANI: Helga BUMKE

14.00-14.15            2013 Yılı Arykanda Kazısı

V. Macit TEKİNALP

14.20-14.35            2013 Labraunda Kazısı

Olivier Can HENRY                            

14.40-14.55            Euromos 2013

Abuzer KIZIL

15.00-15.15            Smintheion 2013

A. Coşkun ÖZGÜNEL

15.15-15.25            Ara                                                       

OTURUM BAŞKANI: A. Coşkun ÖZGÜNEL

15.25-15.40            Doliche 2013

Engelbert WINTER

15.45-16.00            Milet 2013 Yılı Çalışmaları

Philipp NIEWOEHNER                       

16.05-16.20            Didyma 2013

Helga BUMKE

16.25-16.40            Antiochia ad Cragum Arkeolojik Araştırma Projesi: 2013 Sezonu

Michael HOFF                                                     

16.40-16.50            Ara                                                       

OTURUM BAŞKANI: Abuzer KIZIL

16.50-17.05            Uşaklı Höyük 2013

Stefania MAZZONI                                             

17.10-17.25            2013 Yılı Çorum Resuloğlu Kazıları

Tayfun YILDIRIM               

17.30-17.45            2013 Yılı Alaca Höyük Kazıları

Aykut ÇINAROĞLU           

17.45-18.00       Tartışma

 

04 HAZİRAN 2014 ÇARŞAMBA                                                                                     KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

DIONYSOS SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Haluk SAĞLAMTİMUR

9.00-9.15                                Çemialo Sırtı 2013 Yılı Çalışmaları

Aslı ERİM ÖZDOĞAN

9.20-9.35                                2013 Yılı Ziyaret Tepe Kazıları

Timothy MATNEY

9.40-9.55                                Salat Tepe 2013 Kurtarma Kazıları

Ahmet GÖRMÜŞ

09.55-10.05            Ara

OTURUM BAŞKANI: A. Tuba ÖKSE

10.05-10.20            Ilısu Projesi, Batman Gre Amer Kazıları Beşinci Sezonu

Gül PULHAN       

10.25-10.40            2013 Yılı Kuriki Höyük Kazısı

Elif GENÇ

10.45-11.00            Gusir Höyük Kazı Çalışmaları 2013

Necmi KARUL

11.00-11.10            Ara

OTURUM BAŞKANI: Gül PULHAN

11.10-11.25            Siirt-Başur Höyük 2013 Yılı Kazısı

Haluk SAĞLAMTİMUR

11.30-11.45            Siirt-Çattepe Höyük 2013 Yılı Kazısı

Haluk SAĞLAMTİMUR

11.50-12.05            Ilısu Barajı İnşaat Sahası 2013 Kurtarma Kazıları

A. Tuba ÖKSE      

12.10-12.25            Paşalar Kazısı - 2013

Berna ALPAGUT

12.25-14.00            ARA

OTURUM BAŞKANI: K. Serdar GİRGİNER

14.00-14.15            Misis Höyük Kazıları 2013

Anna Lucia D'AGATA

14.20-14.35            Kurul Kazısı, 2013

S. Yücel ŞENYURT

14.40-14.55            Bozkurt Kurgan Mezarlığı Kazısı, 2013

Aynur ÖZFIRAT

15.00-15.15            Ulucak Höyük 2013 Yılı Kazı Çalışmaları

Özlem ÇEVİK                                                      

15.15-15.25            Ara                                                       

OTURUM BAŞKANI: Aslı SARAÇOĞLU

15.25-15.40            2013 Yılı Tatarlı Höyük Kazısı

K. Serdar GİRGİNER

15.45-16.00            2013 Yılı Kerkenes Kazı Çalışmaları

Abdulkadir BARAN

16.05-16.20            Pompeiopolis 2013 Çalışmaları

Lâtife SUMMERER

16.25-16.40            Devret Höyük 2013 Kazısı ve İlk Sonuçlar

Atila TÜRKER                                                     

16.40-16.50            Ara                                                       

OTURUM BAŞKANI: Elif GENÇ

16.50-17.05            Priene 2013 Çalışmaları

Ibrahim Hakan MERT

17.10-17.25            2013 Yılı Tralleis Kurtarma Kazıları

                               Aslı SARAÇOĞLU

17.30-17.45            Nysa 2013

S. Hakan ÖZTANER            

17.45-18.00            Tartışma

 

05 HAZİRAN 2014 PERŞEMBE                                                                                       KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

DIONYSOS SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Burcu ERCİYAS

9.00-9.15                                Kerti (Derbe) Höyük 2013 Kazıları

Mehmet TEKOCAK 

9.20-9.35                                Kırşehir Kale Höyük  2013 Kazısı

Işık ADAK ADIBELLİ

9.40-9.55                                Tyana-Kemerhisar (Bor, Niğde): Kazı Raporu 2013

Giudo ROSADA

09.55-10.05            Ara

OTURUM BAŞKANI: Ertekin M. DOKSANALTI

10.05-10.20            Komana Kazısı 2013 Yılı Çalışmaları

Burcu ERCİYAS  

10.25-10.40            2013 Yılı Thyateira (Thyatira) ve Hastane Höyüğü Kazıları

Engin AKDENİZ

10.45-11.00            Hadrianoupolis 2013 Sezonu Çalışmaları

Vedat KELEŞ

11.00-11.10            Ara

OTURUM BAŞKANI: Şükrü ÖZÜDOĞRU

11.10-11.25            Knidos Kazı ve Araştırmaları: 2012–13

Ertekin M. DOKSANALTI

11.30-11.45            Xanthos 2013 Yılı Kazıları

Burhan VARKIVANÇ

11.50-12.05            Iasos 2013

Marcello SPANU  

12.10-12.25            Aigai 2013

Yusuf SEZGİN

12.25-14.00            ARA

OTURUM BAŞKANI M. Fahriye Bayram

14.00-14.15            2013 Yılı Kibyra Çalışmaları

Şükrü ÖZÜDOĞRU

14.20-14.35            Pisidia Antiokheia 2013

Mehmet ÖZHANLI                                                             

14.40-14.55            2013 Yılı Ayasuluk Tepesi ve St. Jean Anıtı Kazı ve Restorasyon Çalışmaları

Mustafa BÜYÜKKOLANCI

15.00-15.15            Harşena Kalesi ve Kızlar Sarayı Kazısı 2013 Dönemi Çalışmaları

Emel Emine DÖNMEZ                                        

15.15-15.25            Ara                                                       

OTURUM BAŞKANI: Zeynep MERCANGÖZ

15.25-15.40            Tripolis 2. Sezon Kazı ve Restorasyon Raporu: 2013

Bahadır DUMAN

15.45-16.00            Ani Ören Yeri Kazıları

Fahriye Bayram               

16.05-16.20            Edirne Yeni Saray (Saray-ı Cedîd-i Âmire) Kazısı 2013 Yılı Çalışmaları

Mustafa ÖZER

16.25-16.40            İznik Çini Fırınları Kazısı 2013 Yılı Çalışmaları

V. Belgin DEMİRSAR ARLI                                                                                            

16.40-16.50            Ara                                                       

OTURUM BAŞKANI: V. Belgin DEMİRSAR ARLI

16.50-17.05            Kuşadası, Kadıkalesi/Anaia Kazısı 2013 Yılı Çalışmaları

Zeynep MERCANGÖZ

17.10-17.25            Demre (Myra) Aziz Nikolaos Kilisesi Kazıları - 2013 Yılı Koruma ve Onarım Çalışmaları

Sema DOĞAN

17.30-17.45            Niğde, Aktaş (Eski Andaval) Konstantin ve Helena Kilisesi, 2013 Yılı Rölöve, Restitüsyon ve Çevre Düzenlemesi Projeleri

M. Sacit PEKAK   

17.45-18.00            Tartışma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

06 HAZİRAN 2014 CUMA                                                                                                               KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

DIONYSOS SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Mehmet ÖNAL

9.00-9.15                                Adaniya/Adanus (Tepebağ Höyük) 2013-2014 Kazı Çalışmaları (İlk Yıl)

F. Fatih GÜLŞEN

9.20-9.35                                Anavarza Kazısı 2013-2014 Yılları Çalışmaları

F. Fatih GÜLŞEN

9.40-9.55                                Antakya Kazıları 2013

Hatice PAMİR

09.55-10.05            Ara

OTURUM BAŞKANI: Ali BORAN

10.05-10.20            Kastabala Kazı Çalışmaları-2013

Turgut Haci ZEYREK

10.25-10.40            Tekirdağ Karaevlialtı Antik Heraion Teikhos Kazısı

Neşe ATİK

10.45-11.00            Prusias ad Hypium Tiyatrosu Temizlik ve Kazı Çalışmaları

Nurperi AYENGİN              

11.00-11.10            Ara

OTURUM BAŞKANI: Hatice PAMİR

11.10-11.25            Zeytinliada 2013 Kazı ve Restorasyon Çalışmaları

Nurettin ÖZTÜRK

11.30-11.45            Yoros Kalesi Kazısı 2013 Çalışmaları

Asnu-Bilban YALÇIN         

11.50-12.05            İlbadı Mezarlığı Kazı Çalışmaları 2013

Kadir PEKTAŞ

12.10-12.25            Harran’da 2013 Yılında Restorasyon Amaçlı Yapılan Kazı Çalışmaları

Mehmet ÖNAL

12.30-12.45            Silifke Kalesi 2013 Kazı Çalışması

Ali BORAN

12.45-13.00            Tartışma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02 HAZİRAN 2014 PAZARTESİ                                                                      ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI

OKHEANOS SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Metin KARTAL

14.00-14.20            Kırıkkale ve Çorum İlleri Yüzey Araştırması

Mehmet SAĞIR

14.25-14.45            2013 Yılı Muğla ve Çanakkale İlleri Yüzey Araştırması

İsmail ÖZER

14.50-15.10            Nevşehir İli Miyosen Dönem Fosil Yatakları Yüzey Araştırması 2013

Okşan BAŞOĞLU

15.10-15.20            Ara

OTURUM BAŞKANI: Mehmet SAĞIR

15.20-15.40            Kırşehir ve Yozgat İlleri Neojen Dönem Omurgalı Fosil Yatakları Yüzey Araştırması 2013

Ahmet Cem ERKMAN

15.45-16.05            Burdur İli ve İlçeleri Neojen ve Pleistosen Dönem Fosil Lokalitelerinin Tespiti Yüzey Araştırması 2013 Yılı Çalışmaları

F. Arzu DEMİREL               

16.10-16.30            2013 Yılı Sivas İli ve İlçeleri’nde Neojen Dönem Omurgalı Fosil Yataklarının Araştırılması

Cesur PEHLEVAN

16.30-16.45            Ara

OTURUM BAŞKANI: Cesur PEHLEVAN

16.45-17.05            Sakarya İli Tarih Öncesi Arkeolojisi Yüzey Araştırması, 2013

Metin KARTAL

17.10-17.30            Kuzey Batı Anadolu ve Trakya’da Kaya-Oyma ve Megalitik Anıtlar ve Kült Alanları Projesi Edirne ve Kırklareli İlleri 2014 Çalışmaları

Engin BEKSAÇ

17.35-17.55            İstanbul İli Yüzey Araştırmaları (İstYA) Projesi 2013 Yılı Çalışmaları              

Emre GÜLDOĞAN

17.55-18.00            Tartışma               

 

03 HAZİRAN 2014 SALI                                                                                   ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI

OKHEANOS SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Özdemir KOÇAK

9.00-9.20                                Şanlıurfa Merkez İlçesi Neolitik Çağ ve Öncesi Yüzey Araştırması

Bahattin ÇELİK

9.25-9.45                                Adıyaman İli 2013 Yılı Prehistorik ve Protohistorik Dönem Yüzey Araştırmaları

Sabahattin EZER   

9.50-10.10              Tunç Çağları’nda Nevşehir Kültürlerinin Araştırılması 2013 Yılı Saha Çalışmaları

Atila TÜRKER

10.10-10.25            Ara

OTURUM BAŞKANI: Atila TÜRKER

10.25-10.45            Bilecik İli Yüzey Araştırması, 2013

Turan EFE

10.50-11.10            Afyonkarahisar İli ve İlçeleri ile Uşak İli Sivaslı İlçesi 2013 Yılı Yüzey Araştırmaları

Özdemir KOÇAK

11.15-11.35            Mersin Aşağı Göksu Arkeolojik Kurtarma Yüzey Araştırması Projesi 2013 Sezonu Sonuçları

Tevfik Emre ŞERİFOĞLU

11.35-11.50            Ara

OTURUM BAŞKANI: Tevfik Emre ŞERİFOĞLU

11.50-12.10            2013 Yılında Kırşehir İli’nde Yürütülen Yüzey Araştırmaları

Sachihiro OMURA               

12.15-12.35            Ankara Gölbaşı İlk Tunç Çağ Yüzey Araştırması

Gülçin İLGEZDİ BERTRAM

12.40-13.00            Kayseri Arkeolojik Yüzey Araştırması Projesi 2013 Yılı Çalışmaları

Fikri KULAKOĞLU

13.00-14.00            ARA

OTURUM BAŞKANI: Fulya DEDEOĞLU

14.00-14.20            Kuru Göl Havzası’nda Yerleşim ve Çevre: Yalburt Yaylası Arkeolojik Yüzey Araştırması 2013 Sezonu

Ömür HARMANŞAH

14.25-14.45            2013 Yılı Fasıllar Yüzey Araştırması

Yiğit H. ERBİL     

14.50-15.10            2013 Uylupınar (Erken Kibyra) Yüzey Araştırmaları

F. Eray DÖKÜ

15.10-15.20            Ara

OTURUM BAŞKANI: Füsun TÜLEK

15.20-15.40            Yukarı Menderes Havzası Dağlık Bölge Yüzey Araştırması 2013 Yılı Çalışmaları

Fulya DEDEOĞLU

15.45-16.05            İzmir İli, Menemen İlçesi, Prehistorik ve Protohistorik Dönem 2013 Yılı Arkeolojik Yüzey Araştırması

Nazlı ÇINARDALI-KARAASLAN

16.10-16.30            Uşak İli ve İlçelerinde İlk Tunç Çağı Coğrafya Araştırmaları 2013 Yılı Çalışmaları

Harun OY

16.30-16.45            Ara

OTURUM BAŞKANI: Ömür HARMANŞAH

16.45-17.05            Çaltılar Arkeoloji Projesi 2013

Alan M. GREAVES

17.10-17.30            Osmaniye Arkeoloji Araştırmaları 2013

Füsun TÜLEK

17.35-17.55            Sivas İli 2013 Yılı Yüzey Araştırması

Olcay ZENGİN-KOŞAN

17.55-18.00            Tartışma               

 

04 HAZİRAN 2014 ÇARŞAMBA                                                                     ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI

OKHEANOS SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Yaşar Erkan ERSOY

9.00-9.20                                Pergamon 2013 Yılında Kent Çevresinde Gerçekleştirilen Yüzey Araştırmaları

Felix PIRSON

9.25-9.45                                Sagalassos Topraklarında Disiplinlerarası Araştırmaların 2013 Yılı Sonuçları

Marc WAELKENS               

9.50-10.10              Geç Roma Dönemi’nde Sagalassos ve Territoryumu’nda Nüfus ve Üretim Peyzajı

Jeroen POBLOME

10.10-10.25            Ara

OTURUM BAŞKANI: Jeroen POBLOME

10.25-10.45            Urla ve Seferihisar İlçeleri, Arkeolojik Yüzey Araştırması, 2013 Yılı Çalışmaları

                               Yaşar Erkan ERSOY

10.50-11.10            2013 Yılı Thera Antik Kenti ve Çevresi Yüzey Araştırması Çalımaları

                               Abdulkadir BARAN

11.15-11.35            Melia (Dilek Dağları /Aydın) 2013 Yılı Jeofizik Yüzey Araştırması Sonuçları

Hans LOHMANN

11.35-11.50            Ara

OTURUM BAŞKANI: Abdulkadir BARAN

11.50-12.10            Ege-Akdeniz Bölgesi Arkeolojik Sualtı Araştırmaları, 2013

                               A. Harun ÖZDAŞ

12.15-12.35            Antalya Kıyıları Arkeolojik Sualtı Araştırmaları - 2013

Hakan ÖNİZ

12.40-13.00            Kekova Adası Arkeolojik Sualtı ve Yüzey Araştırmaları 2013

Erdoğan ASLAN

13.00-14.00            ARA

OTURUM BAŞKANI: Hamdi ŞAHİN

14.00-14.20            Tekirdağ Merkez ve Şarköy İlçeleri ile Çanakkale Gelibolu Yarımadası Arkeolojik Yüzey Araştırması

Zeynep KOÇEL ERDEM                     

14.25-14.45            Sestos 2013 Yılı Yüzey Araştırması

Reyhan KÖRPE    

14.50-15.10            Larisa (Buruncuk) 2013

Turgut SANER

15.10-15.20            Ara

OTURUM BAŞKANI: Reyhan KÖRPE

15.20-15.40            Boğsak Yüzey Araştırması (2013)

                               Günder VARİNLİOĞLU

15.45-16.05            Dağlık Kilikia’da Kentleşme ve Kırsal Yerleşimler Araştırması 2013

                               Ümit AYDINOĞLU

16.10-16.30            2013 Yılı Dağlık Kilikia Yerleşim Tarihi ve Epigrafya Araştırmaları

                               Hamdi ŞAHİN

16.30-16.45            Ara

OTURUM BAŞKANI: Turgut SANER

16.45-17.05            Phaselis ve Territorium’u Yüzey Araştırması-2013

Murat ARSLAN

17.10-17.30            2013 Kuzey Pisidia Yüzey Araştırması

                               Fikret ÖZCAN

17.35-17.55            Kremna ve Çevresi Yüzey Araştırması 2013

Hüseyin METİN

17.55-18.00            Tartışma

 Haziran 4 PERŞEMBE                                                                       ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI

OKHEANOS SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Alpaslan CEYLAN

9.00-9.20                                Diyarbakır İli ve İlçeleri 2013 Yılı Yüzey Araştırması Çınar ve Hani İlçeleri

İrfan YILDIZ

9.25-9.45                                Soğmatar Kutsal Alanı ve Yakın Çevresi Yüzey Araştırması 2013

                Yusuf ALBAYRAK             

9.50-10.10              Hatay İli’nde Türk ve İslam Dönemi Yüzey Araştırması - 2013

F. Mine TEMİZ

10.10-10.25            Ara

OTURUM BAŞKANI: F. Mine TEMİZ

10.25-10.45            Sakarya İli Kocaali ve Karasu İlçeleri Yüzey Araştırması

Tülin ÇORUHLU

10.50-11.10            Tokat İli Sulusaray İlçesi Sebastopolis Antik Kenti ve Çevresi 2013 Yılı Yüzey Araştırmaları

Şengül Dilek FUL

11.15-11.35            Trabzon Yüzey Araştırması 2013

Haşim KARPUZ

11.35-11.50            Ara

OTURUM BAŞKANI: Haşim KARPUZ

11.50-12.10            Kars ve Çevresi Ortaçağ Ermeni Kiliseleri 2013 Yılı Çalışmaları

Güner SAĞIR

12.15-12.35            Ardahan İli 2013 Yılı Arkeolojik Yüzey Araştırması

Sami PATACI

12.40-13.00            2013 Yılı Erzurum-Erzincan İleri Yüzey Araştırmaları

Alpaslan CEYLAN                               

13.00-14.00            ARA

OTURUM BAŞKANI: Christine ÖZGAN

14.00-14.20            Isparta Arkeolojik Surveyi 2013 Yılı Çalışmaları: Konane (Conana)

Bilge HÜRMÜZLÜ

14.25-14.45            Toçak Dağı Yüzey Araştırması 2013

Martin SEYER

14.50-15.10            Tlos Antik Kenti ve Çevresi 2013 Yılı Yüzey Araştırmaları

Taner KORKUT

15.10-15.20            Ara

OTURUM BAŞKANI: Taner KORKUT

15.20-15.40            Bodrum Yarımadası Leleg Yerleşmeleri, Adalar, Damlıboğaz, Sarıçay Ovası, Pilavtepe, Kissebükü, Kedrai (Sedir Adası)

Adnan DİLER

15.45-16.05            2013 Yılı Kolophon Çalışmaları

Christine ÖZGAN

16.10-16.30            Hypaipa Antik Kenti ve Çevresi Yüzey Araştırması, 2013

Hatice KALKAN

16.30-16.45            Ara

OTURUM BAŞKANI: Bilge HÜRMÜZLÜ

16.45-17.05            2013 Bayburt Yüzey Araştırması

Haldun ÖZKAN

17.10-17.30            Aksaray İli, Merkez, Ortaköy, Sarıyahşi, Ağaçören ve Eskil İlçeleri Yüzey Araştırmaları: 2013

Mehmet TEKOCAK

17.35-17.55            Manisa Kalesi Yüzey Araştırması

Anıl YILMAZ

17.55-18.00            Tartışma

 

06 HAZİRAN 2014 CUMA                                                                                ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI

OKHEANOS SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Hatice ÖZYURT ÖZCAN

9.00-9.20                                Fatsa İlçesi Yüzey Araştırması 2013

Ayşe Fatma EROL

9.25-9.45                                Düzce İli Arkeolojik Yüzey Araştırması 2013

Nurperi AYENGİN

9.50-10.10              Myrina - Gryneion Antik Kentleri 2013 Yüzey Araştırması

Nurettin ÖZTÜRK

10.10-10.25            Ara

OTURUM BAŞKANI: Maria ANDALORO

10.25-10.45            Aspendos 2013 Yüzey Araştırması

Veli KÖSE

10.50-11.10            Karya Bölgesi Bizans Dönemi Duvar Resimleri Üzerine Tespit ve Belgeleme Çalışması

Hatice ÖZYURT ÖZCAN

11.15-11.35            Kapadokya’da Güzelöz Başköy Bizans Dönemi Yerleşimleri 2013

Nilüfer PEKER

11.35-11.50            Ara

OTURUM BAŞKANI: Ayşe ÇAYLAK TÜRKER

11.50-12.10            Kayseri’nin Gesi Beldesi ve Çevresindeki Bizans Kaya Yerleşimleri

Nilay ÇORAĞAN KARAKAYA

12.15-12.35            Açıksaray ve Çevresinde Bizans Dönemi Yerleşimleri Yüzey Araştırması-2013

Nilüfer PEKER

12.40-13.00            Kapadokya Kaya Resimleri Projesi. Araştırma ve Koruma: 1. Restore Edilip Halka Açılan Şahinefendi Kırk Şehitler Kilisesi; 2. Göreme Vadisi’nde Kayalık Yerleşim Alanları

Maria ANDALORO

13.00-14.00            ARA

OTURUM BAŞKANI: Nilüfer PEKER

14.00-14.20            Güney Troas’daki Geç Antik ve Bizans Yerleşmeleri: Ezine, Bayramiç ve Ayvacık İlçeleri 2013 Yüzey Araştırmaları

Nilden ERGÜN

14.25-14.45            Çanakkale Boğazı’na Ulaşan Vadilerde Erken Hıristiyan-Bizans Dönemi Yüzey Araştırması: 2013 Yılı Çalışmaları

Ayşe ÇAYLAK TÜRKER

14.50-15.10            Çanakkale İli Türk Dönemi Yüzey Araştırması (2013)

Ali Osman UYSAL

15.15-15.35            Türk ve İslam Dönemi Aydın İli Yüzey Araştırması-2013 Bozdoğan

Bülent Nuri KILAVUZ

15.35-15.45            Tartışma               

 

02 HAZİRAN 2014 PAZARTESİ                                                                      ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI

KALLIOPE SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Billur TEKKÖK

14.00-14.20            Çatalhöyük Neolitik Dönem Damga Mühürleri Üzerinde Son Değerlendirmeler

                               Ali Umut TÜRKCAN

14.25-14.45            Ege Gübre Yerleşimi MÖ 6. Binyıl Çanak Çömleği

Ali OZAN

14.50-15.10            Manisa-Salihli'deki Bozyer Buluntu Alanından Toplanan Prehistorik Çanak Çömlek Üzerine Bir Değerlendirme

Çiler ÇİLİNGİROĞLU

15.10-15.20            Ara

OTURUM BAŞKANI: Ali Umut TÜRKCAN

15.20-15.40            Küllüoba Orta Tunç Çağı'na Geçiş Dönemi: Mimarisi ve Çanak Çömleği

Fatma ŞAHİN

15.45-16.05            Laodikeia Asopos Tepesi Geç Tunç Çağı Seramiği

Erim KONAKÇI

16.10-16.30            Tell Aççana/Alalakh: Demir Çağı Seramiği

                               Marina PUCCI

16.30-16.45            Ara

OTURUM BAŞKANI: Çiler ÇİLİNGİROĞLU

16.45-17.05            Thyatira Antik Kenti 2012-2013 Yılı Seramik Çalışmaları

Billur TEKKÖK

17.10-17.30            Güvercinkayası Yönetim Planı Uygulamaları:2011-2013

                               Abdullah HACAR

17.35-17.55            UNESCO Dünya Miras Listesi Adayı Arkeolojik Mirasımızda Alan Yönetimine Genel Bakış ve Bergama Deneyimi

                               Bülent TÜRKMEN

17.55-18.00             Tartışma

03 HAZİRAN 2014 SALI                                                                              ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI

KALLIOPE SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Yılmaz Selim ERDAL

9.00-9.20                                Çömleklerde Organik Kalıntı Analizleriyle Neolitik Anadolu’da Beslenmenin Değerlendirilmesi

Hadi ÖZBAL

9.25-9.45                                Karain B Gözü’nün Neolitik ve Kalkolitik Yontmataş Endüstrileri

Gizem KARTAL                   

9.50-10.10              Ölülerin Mekânı: Kafataslı Bina (Çayönü-Diyarbakır)

Yasemin YILMAZ

10.10-10.25            Ara

OTURUM BAŞKANI: Handan ÜSTÜNDAĞ

10.25-10.45            Aşıklı Höyük İnsan İskelet Kalıntılarının Antropolojik Analizi

Ömür Dilek ERDAL

10.50-11.10            Tepecik-Çiftlik Neolitik Topluluğunda Beslenme ve Diş Sağlığı

Ali Metin BÜYÜKKARAKAYA

11.15-11.35            Barcın Höyük 2013 Yılı Neolitik Dönem Kemik Aletlerinin İncelenmesi

Mücella ERDALKIRAN

11.35-11.50            Ara

OTURUM BAŞKANI: Hadi ÖZBAL

11.50-12.10            Et ya da Kemik: Körtik Tepe İnsanlarında Olası Gömü Sonrası Uygulamalar

Yılmaz Selim ERDAL

12.15-12.35            Kültepe/Kaniş’te Sağlık ve Hastalık: Asur Ticaret Kolonileri Dönemine Ait İnsan İskelet Kalıntılarının Paleopatolojik Analizi

Handan ÜSTÜNDAĞ

12.40-13.00            Kerti (Derbe) Höyük 2013 Kazılarından Elde Edilen İnsan İskelet Kalıntılarının Paleoantropolojik Analizi

Ayşegül ŞARBAK

13.00-14.00            ARA

OTURUM BAŞKANI: Ömür Dilek ERDAL

14.00-14.20            Yeas-Yli Kurtarma Kazıları Belentepe Kazı Alanından Bizans Dönemi’ne Ait İki Farklı Travma Örneği

Alper Yener YAVUZ

14.25-14.45            Pisidia Antiokheia 2013 Yılı 33 ve 39 Numaralı Kuyulardan Çıkan İnsan İskeletlerinin Analizi

F. Arzu DEMİREL               

14.50-15.10            Pınarkent İskeletlerinin Paleoantropolojik Analizi

Zehra ÖZBULUT

15.10-15.20            Ara

OTURUM BAŞKANI: Seda KARAÖZ ARIHAN

15.20-15.40            Komana (Tokat) Ortaçağ İnsan İskelet Kalıntılarının Antropolojik Analizi

Meliha Melis KORUYUCU

15.45-16.05            Bizans Tios Toplumu İskeletlerinde Bakır (Cu) Birikimi

Mustafa Tolga ÇIRAK

16.10-16.30            Tios/Filyos İnsan İskelet Kalıntılarının Paleoantropolojik Analizi

Asuman ÇIRAK

16.30-16.45            Ara

OTURUM BAŞKANI: Asuman ÇIRAK

16.45-17.05            Giresun Adası İskeletlerinin Paleoantropolojik Değerlendirmesi

Seda KARAÖZ ARIHAN

17.10-17.30            Türkiye’nin AMS Radyokarbon Yaştayini Laboratuvarı

Turhan DOĞAN

17.35-17.55            Türkiye’de Kurulmuş Olan Bir Antik DNA (aDNA) Laboratuvarı, İlk Projeler, İlk Sonuçlar

Dilşad DAĞTAŞ

17.55-18.00             Tartışma

04 HAZİRAN 2014 ÇARŞAMBA                                                                     ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI

KALLIOPE SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Asuman BALDIRAN

9.00-9.20                                Ortaçağdan Günümüze Konya İli ve Güneybatı İlçeleri Yüzey Araştırması-2013 Yılı Çalışmaları

Ali BORAN

9.25-9.45                                Karaman İli ve Mersin İli Mut İlçesi Antik Dönem Yerleşimleri ve Yerleşim Düzenlemesi Arkeolojik Yüzey Araştırması 2013 Yılı Çalışmaları

Ercan AŞKIN

9.50-10.10              Tarsus Donuk Taş 2013

Winfried HELD

10.10-10.25            Ara

OTURUM BAŞKANI: Mithat ATABAY

10.25-10.45            Konya Ereğlisi Yüzey Araştırmasının (KEYAR) İlk Arazi Sezonu

Çiğdem MANER

10.50-11.10            Zengibar Kalesi 2013 Yılı Yüzey Araştırmaları

Osman DOĞANAY

11.15-11.35            Seydişehir Yüzey Araştırması 2013

Asuman BALDIRAN

11.35-11.50            Ara

OTURUM BAŞKANI: Winfried HELD

11.50-12.10            2013 Neoclaudiopolis Yüzey Araştırmaları

Kristina WINTHER-JACOBSEN

12.15-12.35            Kocaeli İli ve İlçeleri Yüzey Araştırması 2013

Ayşe ÇALIK ROSS

12.40-13.00            Anzak (Arıburnu) Savaş Alanı Üzerine Türkiye, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın Ortak Tarihsel ve Arkeolojik Araştırması (2013 Çalışmaları)

Mithat ATABAY

13.00-14.00            ARA

 

04 HAZİRAN 2014 ÇARŞAMBA                                                                     ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI

KALLIOPE SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Vedat ONAR

14.00-14.20            Urartu Buluntularının Tahribatsız Muayene Metotları ile İncelenmesi

A. Beril TUĞRUL

14.25-14.45            Ayanis Kalesi Arkeolojik Tekstil Örneğinin Tahribatsız ve Mikro Yöntemler ile Analizleri

Recep KARADAĞ

14.50-15.10            Raman Spektroskopisinin Arkeolojide Uygulanması ve Önemi

Ayla TÜRKEKUL-BIYIK    

15.10-15.20            Ara

OTURUM BAŞKANI: Berna ALPAGUT

15.20-15.40            Bizans Dönemi Sığırlarda Koşum Takımı Uygulamasının Osteolojik Kanıtlarının Araştırılması

                               Vedat ONAR

15.45-16.05            Zeugma Kazısı Tapınak Alanı’ndan Ele Geçen Hayvan Kalıntılarının Değerlendirilmesi

Lubna OMAR

16.10-16.30            Maydos Kilisetepe Höyüğü Kazısı Arkeozooloji Çalışmaları

Can Yümni GÜNDEM

16.30-16.45            Ara

OTURUM BAŞKANI: Recep KARADAĞ

16.45-17.05            Muğla-Özlüce Fosil Yataklarının Paleoekolojik Analizi

Berna ALPAGUT

17.10-17.30            Tarsus Donuktaş Tapınağı Harçlarında Arkeometrik Çalışmalar

Ali Akın AKYOL

17.35-17.55            Laodikeia Kilisesi Zemin Mozaiklerinin Konsolidasyon ve Konservasyon Uygulamaları

Çağrı Murat TARHAN

18.00-18.20            Hizmet Ömrünü Tamamlamış Demiryolu Traverslerinin Arkeolojik Alanlarda Kullanımının Değerlendirilmesi

Uğur GENÇ

18.20-18.30            Tartışma               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05 HAZİRAN 2014 PERŞEMBE                                                                       ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI

KALLIOPE SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Ali Yalçın TAVUKÇU

9.00-9.20                                İstanbul Tarih Öncesi Araştırmaları

Şengül AYDINGÜN

9.25-9.45                                Bursa Çevresi Yüzey Araştırmaları-2013

Mustafa ŞAHİN    

9.50-10.10              2013 Yılı Bolu İli Mengen ve Merkez İlçeleri Arkeolojik Yüzey Araştırması

Meral ORTAÇ

10.10-10.25            Ara

OTURUM BAŞKANI: Cumhur TANRIVER

10.25-10.45            Sakarya İli Pamukova-Geyve-Taraklı ve Bilecik İli Gölpazarı-Osmaneli-Merkez İlçeleri

Epigrafik-Tarihî Coğrafi Yüzey Araştırmaları

Hüseyin Sami ÖZTÜRK

10.50-11.10            2013 Yılı Kibyratis Yüzey Araştırmaları

Thomas CORSTEN

11.15-11.35            Merkezî (İç) Lidya Arkeoloji Projesi: Marmara Gölü Havzası ve Kaymakçı 2013 Araştırma Çalışmaları

Christopher H. ROOSEVELT

11.35-11.50            Ara

OTURUM BAŞKANI: Thomas CORSTEN

11.50-12.10            Alaşehir – Philadelphia Araştırmaları, 2013

Ali Yalçın TAVUKÇU

12.15-12.35            Lydia’da Epigrafi Araştırmaları, 2013

Cumhur TANRIVER

12.40-13.00            2013 Yılı Cayster (Küçük Menderes) Vadisi’nde Epigrafik Araştırma

Marijana RICL

13.00-14.00            ARA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05 HAZİRAN 2014 PERŞEMBE                                                                       ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI

KALLIOPE SALONU

 

OTURUM BAŞKANI: Fethi Ahmet YÜKSEL

14.00-14.20            Ahlat Selçuklu Mezarlığı Jeomanyetik ve Jeoradar Araştırmaları

Buket ORTAN

14.25-14.45            Şapinuva Arkeolojik Alanı Tümleşik Jeofizik Araştırmaları 2013

Mahmut G. DRAHOR          son gün ve saat değil             

14.50-15.10            Sinop Balatlar Kilisesi 2013 Yılı Arkeojeofizik Çalışmaları

Nihan HOŞKAN   

15.10-15.20            Ara

OTURUM BAŞKANI: Nihan HOŞKAN

15.20-15.40            Eski Van Şehri 2013 Yılı Arkeojeofizik Çalışmaları

                               Kübra ERGÜVEN

15.45-16.05            Tlos Antik Kenti Stadyumu 2013 Yılı Arkeojeofizik Çalışmaları

Kerim AVCI

16.10-16.30            Aydın-Kuşadası-Kadıkalesi ve Çevresinin 2013 Yılı Arkeojeofizik Çalışmaları

Fethi Ahmet YÜKSEL

16.30-16.45            Ara

OTURUM BAŞKANI: Mahmut G. DRAHOR

16.45-17.05            Boğazköy-Hattuşa´da Metalurji, Kil Analizleri ve Tarihlendirmelere Yönelik Arkeometri Çalışmaları

Andreas SCHACHNER

17.10-17.30            Niğde-Çamardı Yöresindeki Galeriden Küçük Eski Madenci Küreği

Ergun KAPTAN

17.35-17.55            Kahramanmaraş-Domuztepe’den Bazı Geç Neolitik Seramik ve Taş Kap Buluntularının Arkeometrik İncelemeleri

Murat DİRİCAN

17.55-18.00            Tartışma