4. AVRUPA ADLİ ARKEOLOJİ TOPLANTISI AĞUSTOS´TA FRANSA´DA GERÇEKLEŞİYOR

Fransız Gendarmerie Adli Bilimler Enstitüsü ve ENFSI Proje Grubu Adli Arkeoloji, 4. Avrupa Adli Arkeoloji Toplantısını 28-29 Ağustos 2015 tarihleri arasında Fransa’da gerçekleştiriyor.

Avrupa Adli Arkeoloji Toplantısı  (EMFA 2015 Ağustos 28-29) Pontoise, Fransa

Fransız Gendarmerie Adli Bilimler Enstitüsü ve ENFSI Projw Grubu Adli Arkeoloji,  4. Avrupa Adli Arkeoloji Toplantısını 28-29 Ağustos 2015 tarihleri arasında Fransa’da gerçekleştiriyor. Adli Bilim Laboratuvarı Pontoise’de (Paris yakınlarında) bulunan Fransız Ulusal Gendarmerie’ye ait bir kuruluşun parçası olarak gerçekleşen toplantının ana konusu “Suç Mahali: Adli Arkeolojinin Disiplinlerarası Ekiplerin İçindeki Yeri” olarak belirlenmiş durumda. Amacı ise adli arkeolojinin Avrupa’daki ülkelerdeki şu anki durumunu ve geleceğini tartışmak; adli arkeoloji projelerinin sunumunu yapmak ve arkeolojik teori, yöntem, insan fosilbilim ve jeofizik üzerinde konuşmak; uluslararası mekletaşlar ile tanışmak ve adli arkeoloji hakkında daha çok bilgi paylaşmak ve tanıtmak.

Toplantı adli arkeologlara, adli arkeoloji metotlarını ve teorisini bireysel ve toplu çalışmalarında kullanan adli araştırmacılara ve bu konu ile alakalı çalışan bütün bireylere (polis, savcı vs.) açıktır.

 

Kaynak: http://www.enfsi.eu/agenda/european-meeting-forensic-archaeology-emfa-2015