Arama Sonuçları

Akdeniz’de 3300 Yıllık Gemi Enkazı Keşfedildi

Akdeniz tabanında çarpıcı bir keşif yapıldı: 3300-3400 yıl öncesine ait, yüzlerce sağlam kargosu ile 1,8 kilometre gibi olağanüstü derinlikte bir gemi batığı bulundu. Kargo, İsrail yakınlarındaki açık deniz sahalarında faaliyet gösteren bir E&P doğal gaz şirketi olan Energean tarafından yürütülen rutin bir araştırma sırasında ortaya çıkarıldı. İçindekiler İsrail Eski Eserler Kurumu tarafından Geç Tunç Çağı Kenan depolama kapları olarak tanımlanmıştır.

EN ÇOK OKUNANLAR

Tarlada Yürüyüş Yapan Kadın 2150 Gümüş Sikke Buldu

Prag'ın güneydoğusundaki Kutnohorsk kentinde tarlada yürüyüş yapan bir kadın, çiftçilik faaliyetleri sırasında yüzeye çıkan birkaç gümüş sikkeye rastladı. Çek Cumhuriyeti'nde şimdiye kadar bulunan en büyük erken ortaçağ sikke istifini açığa çıkardığının farkında değildi.

Köpeğini Gezdiren Çocuk Roma Dönemine Ait Altın Bilezik Buldu

11 yaşındaki bir çocuk, İngiltere'nin Batı Sussex bölgesindeki Pagham yakınlarındaki bir tarlada nadir bulunan altın bir Roma bileziği keşfetti. Romalı askerlere kahramanlıklarından dolayı verilen armilla tipi süslü bir bilezik olan ve MS.1. yüzyıla tarihlenen bilezik, 300 yıldan daha eski bir altın obje olarak, bir adli tıp soruşturmasında resmi olarak hazine ilan edildi.

SON İÇERİKLER