REKLAM TANITIM

Aktüel Arkeoloji Dergisi, bulunduğumuz coğrafyada yayınlanan tek ulusal arkeoloji dergisidir. Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde yayınlanan Aktüel Arkeoloji Dergisinde, arkeoloji, mitoloji, tarih, sanat tarihi, kent arkeolojisi, Anadolu Uygarlıkları,  Uygarlık Tarihi, Kültürel Miras, müzecilik gibi birçok tematik konu işlenmektedir. 2007 yılından beri yayın hayatına devam eden dergimiz Koç Grubu / Yapıkiredi tarafından sosyal sorumluluk / yayın sponsorluğu kapsamında desteklenmektedir. Aktüel Arkeoloji bugüne kadar 75 Türkçe, 19 İngilizce sayı yayınlamıştır. Aktüel Arkeoloji Dergisi “Geleceğe Bir Anadolu Bırakmak” için Anadolu’yu tanıtmak, korumak, sahip çıkılmasını sağlamak ve en önemlisi bu öğrenmek ve öğretmek için çalışmaya devam edecektir.

Aktüel Arkeoloji Dergisinde reklamlarınız ile yer alarak şirket ya da etkinlik tanıtımınızı yapabilir ve görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz. Aynı zamanda “Kent ve Arkeoloji” sayılarımıza sponsor olabilir ve ulaşmak istediğiniz hedef kitleniz ile daha etkin bir biçimde iletişim kurabilirsiniz.

Aktüel Arkeoloji Dağıtım Ağı: Tüm Türkiye – KKTC

Actual Archaeology Dağıtım Ağı: İngiltere, Amerika, Kanada, Japonya, tüm Avrupa ve İskandinav ülkeleri

Satış Kanalları: Tüm gazete bayileri, Migros, Carrefour, D&R, zincir mağazalar ve zincir kitapevleri, Homer, ArkeoPera, Zerobooks, Delano, Macellan Kitapevi, Eren Kitapevi, Turhan Kitapevi, İdeal Kültür, Türdav, Mephisto.

Ulaşılan Devlet Kurumları: TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm özel ve devlet müzeleri, il ve ilçe kütüphaneleri, büyükşehir belediyeleri.

Ulaşılan Özel Kurumlar: Koç Holding, TÜPRAŞ, Arçelik, Opet, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Mazars Denge, ANAMED, Açık Radyo, basın (Hürriyet, T24, Cumhuriyet, Posta, Milliyet, Gazete Duvar, NTV, CNBC, Birgün, Sabah, HaberTürk)

*Dergimiz iki ayda bir olmak üzere yılda altı defa yayınlanmaktadır.

Reklam Yayın Yönergesi

  • Reklamlar tam sayfa ya da iki sayfa olarak alınmaktadır.
  • Reklamlar, yayımlanacak ayın en geç 15’inde yayın ekibine teslim edilmelidir.
  • Reklamlar 21,5 x 28 cm ölçülerinde, 5 mm taşma payı, en az 300 DPİ çözünürlüğünde ve PDF formatında iletilmelidir.
  • Yayınlanacak reklamların her türlü hukuki ve cezai sorumluluğu reklam verene aittir.
  • Fiyatlarımıza KDV dâhil değildir. Fiyat tarifemiz için info@aktuelarkeoloji.com.tr adresinden ya da (+90) 541 540 0550 numaralı telefon hattımızdan bilgi alabilirsiniz.
X

ÖZELLİKLE DEĞERLİ OKUYUCULARIMIZ OLMAK ÜZERE KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Son aylarda yaşadığımız insan kaynakları ve fiziki koşullara bağlı sıkıntılar ve buna bağlı olarak kontrolümüz dışında gelişen bazı olaylar ne yazık ki abone olan ve olmayan bazı değerli okuyucularımızı da olumsuz yönde etkilemiştir. Okuyucularımıza ve takipçilerimize olan sorumluluk duygusu nedeniyle bu açıklamayı yapma ihtiyacı duymaktayız.

NEDEN?

Yukarıda değindiğimiz koşulların yaşandığı süreçte, Aktüel Arkeoloji Dergisi e-ticaret sitesi olan Arkeoloji Dükkanı üzerinden yapılan abonelik ve sipariş gönderimlerinde aksaklıklar yaşanmıştır. Bu aksaklığın sadece Covid-19 pandemisi sebebiyle olduğunu söylemeyi çok isterdik. Ancak pandemi sürecine ek olarak bazı insan kaynakları seçimlerimizde hatalar yaptığımızı çok üzücü bir şekilde öğrendik. Gerek adli süreci olumsuz etkilememek gerekse bizi maddi zararın yanı sıra manevi zarara uğratmış olsalar dahi bu kimselerin haklarını ihlal etmemek için daha fazla bilgi şu an için paylaşamıyoruz. Ancak ilerleyen süreçte ihtiyaç duyulması halinde bu konuda ek ve detaylı bir açıklama daha yapılacaktır.

NE YAPIYORUZ

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden bir grup akademisyen, arkeolog ve diğer meslek gruplarından gönüllü katılımcılardan oluşan bir destek ve dayanışma ile yürütülen, Türkiye’nin “Arkeoloji Dergisi” unvanıyla anılan Aktüel Arkeoloji Dergisi olarak çalışmalarımızı 2007 yılından beri sürdürmekteyiz. Malumunuz olduğu üzere Türkiye’de hak ettiği değeri henüz tam olarak bulamamış olan Arkeoloji biliminin güncelliğinin, canlılığının korunması ve geliştirilmesi diğer taraftan da kültürel mirasımızın korunması ve güvence altına alınması konusunda en etkili kuruluşlar arasında gösterilmekten dolayı duyduğumuz gururu vurgulamak isteriz. Ancak yaptığımız işin sosyal sorumluluk yönü sebebiyle kendimizi ticari amaç güden bir girişim olarak değerlendiremediğimiz gibi ticari amaç güden dergilerin faydalanmakta olduğu pek çok imkândan da süreç içerisinde mahrum kaldığımızı bilgilerinize sunmak isteriz. Aktüel Arkeoloji Dergisi ekibi olarak bazı okuyucularımıza elimizde olmayan sebeplerle verdiğimiz sıkıntıdan dolayı özür dileriz. Tüm gücümüzle sorunları aşmak için çalıştığımızı, dergileri ve siparişleri kendilerine ulaştırmak için gerekli işlemlerin büyük bir özveriyle devam ettiğini belirtmek isteriz. Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

AKTÜEL ARKEOLOJİ DERGİSİ

Öneri ve şikayetleriniz tıklayınız