Arama Sonuçları

Minos Uygarlığına Ait Benzeri Görülmemiş Dairesel Bir Yapı Keşfedildi

Girit'te yeni bir havaalanı inşaatı, arkeolojik kayıtlarda benzersiz olan Minos döneminden kalma anıtsal bir dairesel yapıyı ortaya çıkardı. Yeni uluslararası havalimanının radar sisteminin kurulacağı Kastelli kasabasının kuzeybatısındaki Papoura Tepesi'ni temizleyen hafriyatçılar bu yapıyı ortaya çıkardı. Zirvenin neredeyse tamamını kaplayan Tunç Çağı'na ait benzeri görülmemiş dairesel bir anıtın keşfi büyük heyecan yarattı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Tarlada Yürüyüş Yapan Kadın 2150 Gümüş Sikke Buldu

Prag'ın güneydoğusundaki Kutnohorsk kentinde tarlada yürüyüş yapan bir kadın, çiftçilik faaliyetleri sırasında yüzeye çıkan birkaç gümüş sikkeye rastladı. Çek Cumhuriyeti'nde şimdiye kadar bulunan en büyük erken ortaçağ sikke istifini açığa çıkardığının farkında değildi.

Köpeğini Gezdiren Çocuk Roma Dönemine Ait Altın Bilezik Buldu

11 yaşındaki bir çocuk, İngiltere'nin Batı Sussex bölgesindeki Pagham yakınlarındaki bir tarlada nadir bulunan altın bir Roma bileziği keşfetti. Romalı askerlere kahramanlıklarından dolayı verilen armilla tipi süslü bir bilezik olan ve MS.1. yüzyıla tarihlenen bilezik, 300 yıldan daha eski bir altın obje olarak, bir adli tıp soruşturmasında resmi olarak hazine ilan edildi.

SON İÇERİKLER