Jandarmadan Kaçan Defineci Ölü Bulundu

Denizli´nin Babadağ ilçesinde, define için kaçak kazı yaparken jandarma devriyesini görüp, dağlık alanda kaçan iki kişiden birinin cesedi, 1 gün sonra 40 metrelik uçurumun dibinde bulundu.

Olay, dün gece saatlerinde Bekirler Mahallesi´nde meydana geldi. İddiaya göre, Ayhan Bayrak (46) ile ismi henüz öğrenilemeyen bir arkadaşı define aramak için Bekirler Mahallesi´nde kaçak kazı yapmaya başladı. Bu sırada bölgede gezen jandarma devriyesini gören Bayrak ve arkadaşı jandarmanın ´Dur´ ihtarına uymayıp, dağlık alanda kaçmaya başladı. Karanlıktan faydalanan Bayrak ve arkadaşı kısa sürede gözden kayboldu.

 

AİLESİ KAYIP İHBARINDA BULUNUNCA DÜŞTÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

 

Dağlık alanda jandarmadan kaçan Bayrak´ın eve dönmemesi üzerine ailesi bugün jandarmaya kayıp ihbarında bulundu. Bayrak´ın gece kaçarken düşmüş olabileceği değerlendirilince İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü´ne (AFAD) haber verildi. Jandarma ve AFAD ekipleri, ceset arama köpeğiyle birlikte kaçak kazı yapılan bölgede arama çalışması başlattı. Yapılan arama çalışmasında 40 metrelik uçurumun dibinde Ayhan Bayrak´ın cesedi bulundu. Yapılan incelemede Bayrak´ın 40 metre yükseklikten düşerek öldüğü tespit edildi. Bayrak´ın cesedi otopsi için Sarayköy Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürerken, Jandarma ekipleri kaçan diğer kişiyi arıyor.

 

Kaynak: https://www.dha.com.tr