İSTANBUL MODERN

TÜRKİYE’NİN EN İYİ BEŞİNCİ MÜZESİ

İstanbul Modern, dünyanın en büyük turizm sitelerinden biri olan TripAdvisor.com tarafından Gezginlerin Seçimi 2013 Ödülü’ne (Travellers’ Choice 2013) layık görüldü. Türkiye’den seçilen en iyi 10 müzenin bulunduğu listede, İstanbul Modern, Ayasofya, Kariye, Arkeoloji Müzesi, Göreme Açıkhava Müzesi’nden sonra 5.sırada yer aldı.

 

İstanbul Modern, 2009 yılında TripAdvisor.com kullanıcılarının belirlediği “İstanbul’da yapılması gerekenler” listesinde 140 mekan arasında 14.sırada yer almıştı. Listede İstanbul Modern; Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet Camii gibi şehrin tarihi değerleriyle birlikte en çok önerilen mekanlarla ön plana çıkıyordu.

 

İstanbul Modern Restoran da 2012 yılında TripAdvisor tarafından Gezginlerin Seçimi 2012 Ödülü’ne (Travellers’ Choice 2012) değer görülmüş ve İstanbul’un en sevilen 25 restoranı arasına girmişti.

 

21 farklı dilde 30 web sitesi, yaklaşık 20 milyon üye, 60 milyonun üzerinde yorum ve aylık 50 milyonu aşan ziyaretçi sayısıyla dünyanın en büyük seyahat sitesi olan TripAdvisor, ziyaretçilerin forumlara katılmalarını, görüş, yorum ve fotoğraflarını paylaşmalarını sağlıyor. Bununla beraber, bu kapsamlı web sitesi seyahat edilecek bölgelerle ilgili konaklama seçenekleri, turistik alanlar, görülecek mekanlar ve sosyal etkinlikler konusunda bilgi veren, incelikli bir gezi rehberi niteliğinde. Seyahat edilecek bölgelerle ilgili ulaşımdan konaklamaya, görülecek mekânlardan sosyal aktivitelere kadar pek çok konuda detaylı bilgiler içeren 10 milyondan fazla üyenin oylamalarıyla “en iyiler”i belirleyen TripAdvisor, uluslararası seyahat tercihlerinin belirlenmesinde önemli rol oynuyor. İstanbul Modern’in de kazananlarından biri olduğu Gezginlerin Seçimi (Travellers’ Choice) Ödülleri de site ziyaretçilerinin yorum ve görüşlerine göre belirleniyor.

 

http://www.tripadvisor.com.tr/TravelersChoice-Attractions-cMuseums